10 nejnebezpečnějších cestovatelských destinací

Jsou destinace, které není radno navštěvovat. Které jsou pokládány za nejnebezpečnější na světě? Společně s magazínem anger.cz jsme pro vás vytvořili seznam míst, jež byste na svůj cestovatelský "wish list" raději neměli psát.

1. Severní Korea

Severní Korea je jednou z nejnebezpečnějších destinací na světě. Díky přísným zákonům a represivnímu režimu zůstává Severní Korea pro většinu návštěvníků nepřístupná. Země má dlouhou historii porušování lidských práv a cestovatelé jsou často vystaveni svévolnému zadržování a výslechům. Země je také známá svým programem jaderných zbraní a vysoce militarizovanou hranicí s Jižní Koreou.

2. Somálsko

Somálsko je jedním z nejnebezpečnějších míst na světě, kam se dá cestovat. Země je sužována občanskou válkou, pirátstvím, hladomorem a terorismem. Cestovatelům hrozí únosy, loupeže a dokonce i útoky ozbrojených milicí. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a většina území je pro cestovatele nepřístupná.

3. Afghánistán

Afghánistán je jednou z nejnebezpečnějších destinací na světě. Země je sužována probíhajícím konfliktem a násilím a cestovatelé jsou vystaveni riziku únosů, loupeží a útoků ozbrojených skupin. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a cestovatelé by měli být při cestách do Afghánistánu obzvláště opatrní.

4. Irák

Irák je další nebezpečnou destinací na světě. Země se stále vzpamatovává z dlouhodobých následků války a násilí a cestovatelům hrozí únosy, loupeže a útoky ozbrojených skupin. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a cestovatelé by měli být při cestách do Iráku obzvláště opatrní.

5. Jižní Súdán

Jižní Súdán je jedním z nejnebezpečnějších míst na světě, které je třeba navštívit. Země je sužována občanskou válkou a násilím a cestovatelům hrozí únosy, loupeže a útoky ozbrojených skupin. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a cestovatelé by měli být při cestách do Jižního Súdánu obzvláště opatrní.

6. Jemen

Jemen je jednou z nejnebezpečnějších zemí na světě. Země je zmítána občanskou válkou a násilím a cestovatelům hrozí únosy, loupeže a útoky ozbrojených skupin. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a cestovatelé by měli být při cestách do Jemenu obzvláště opatrní.

7. Sýrie

Sýrie je jednou z nejnebezpečnějších zemí na světě. Země je zmítána občanskou válkou a násilím a cestovatelům hrozí únosy, loupeže a útoky ozbrojených skupin. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a cestovatelé by měli být při cestách do Sýrie obzvláště opatrní.

8. Nigérie

Nigérie je jednou z nejnebezpečnějších zemí v Africe. Zemi sužuje rozbujelá kriminalita a násilí a cestovatelé jsou vystaveni riziku únosů, loupeží a útoků ozbrojených skupin. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a cestovatelé by měli být při cestách do Nigérie obzvláště opatrní.

9. Súdán

Súdán je jednou z nejnebezpečnějších destinací na světě. Země je sužována občanskou válkou a násilím a cestovatelé jsou vystaveni riziku únosů, loupeží a útoků ozbrojených skupin. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a cestovatelé by měli být při cestách do Súdánu obzvláště opatrní.

10. Mexiko

Mexiko je pro cestovatele stále nebezpečnější. Země je sužována násilím spojeným s drogami a cestovatelům hrozí únosy, loupeže a útoky ozbrojených skupin. V zemi neexistuje spolehlivá infrastruktura a cestovatelé by měli být při cestách do Mexika obzvláště opatrní.


Publikováno: 18. 02. 2023

Kategorie: Svět a exotika

Autor: Ema Jirásková