Dovolená v Evropě

Berlín – město nákupů 2. díl

T. K. Maxx

Z Ameriky možná znáte T. J. Maxx. V Evropě je to T. K. Maxx, ale výsledek je stejný – utratíte víc, než jste původně chtěli. Najdete zde aktuální designové kousky (oblečení, parfémy, doplňky, drobný nábytek  atd.). V období slev tu ceny klesají až o 60%.

Bleší trh bez blech?

Bleší trhy se v České republice konají jen zřídka. V Berlíně si z toho udělali nedělní rituál. Jedním z kultovních bleších trhů je Flohmarkt v Mauerparku. Ano, je to to místo, kudy vedlo pásmo smrti mez Východem a Západem. Jestliže máte zájem o cokoli z oblasti retro, vintage a nostalgie starých dobrých časů, pak nemůžete bleší trh vynechat.

Je libo exotiku?

Jestli je Vaším snem podívat se do Turecka, vyražte do Berlína. Není to tím, že bych byla slabá v zeměpise, ale mají tam pravý Türkischer Markt (turecký trh). Najdete ho ve čtvrti Neukölln, nedaleko stanice metra Kottbusser Tor. Už na nábřeží Maybachufer to začíná. Oblečení, látky, šátky, kůže, koření, orientální lahůdky, turecké speciality, zelenina a ovoce. Nejlepší doba na nákup ovoce a zeleniny je odpoledne, protože ceny začínají strmě klesat. Trh se koná každé úterý a pátek od 11 do 18:30 hodin.

Ujíždíte na BIO? Tak navštivte BIO Company!

V Berlíně je “cool” vše, co je bio. Snad všichni tu pijí bionádu (biolimonádu), třídí odpadky a hlavně nakupují v bioobchodech. Najdete je v každé nákupní galerii – biopekárnu a biopotraviny, kde koupíte biojogurty, biotěstoviny, biodžusy, biovína, biozmrzliny, biodrogérii a mnoho dalších bio.

Nejznámější obchod v Berlíně je BIO Company. Tento obchod má přes dvacet poboček a v nabídce naleznete přes šest tisíc bioproduktů, které jsou ve velké míře dodávány od domácích dodavatelů.

Originalita na talíři

V Akazienstrasse v Schönebergu a na Schönhauser Allee mají velice zajímavý a originální obchod. Na stole jsou všechny přísady a kompletní recept na dané jídlo, včetně časové a finanční náročnosti. Jde o pokrmy jejichž příprava trvá maximálně jednu hodinu a stojí nejvýše 9,70 eur na osobu. Čeká tu na Vás dvacet pokrmových stolů, které se pravidelně obměňují. I když si nic nekoupíte, běžte alespoň na čumendu. To, aby jste pak v našich slavných super a hypermarketech měli na co vzpomínat.

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.