Domů » Verona – město Romea a Julie
Dovolená v Evropě

Verona – město Romea a Julie

Verona je nádherné město v severní Itálii a je hlavním městem provincie Verona. Díky svým památkám a jedinečné atmosféře je Verona rájem pro turisty. Od roku 2000 je historické centrum Verony zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Jestliže patříte mezi milovníky historie, pak pro Vás bude Verona úžasným zážitkem. Středem historického města je tržiště Piazza delle Erbe (Zelný trh) na místě římského fóra, zde naleznete  měšťanské domy a paláce ze 13. – 17. století. Uprostřed náměstí je Capitello (pavilon na čtyřech sloupech z 16. století), na severozápadě můžete nějaké to Euro pro štěstí  hodit do fontány s římskou sochou Madona da Verona. Další impozantní dominantou náměstí je středověká věž Palazzo Maffei, několik paláců  a radnice Palazzo della Ragione.

Milovníci Božské komedie mohou  navštívit pomník jejího tvůrce Dante Alighieriho. Pomník se nachází ve středu náměstí Piazza dei Signori. Zde můžete dále obdivovat renesanční radnici La Loggiu nebo soudní palác s arkádovým dvorem. Za návštěvu určitě stojí i pozdně gotické Arche Scaligere a kostel S. Maria Antica z 9. století.

Máte rádi příběh (lásky až za hrob) Romea a Julie? Pak se vydejte na jih od náměstí delle Erbe, do ulice Capello. Zde stojí středověký měšťanský dům Casa di Giulietta, který patřil rodu Capuletů. Je tu vybudováno muzeum staré Verony a ve dvoře můžete zkouknout i \”Juliin balkon\”.

Dále Vás tu čeká mnoho kostelů a klášterů, hradů, historických divadel a mostů. Až prošmejdíte celou Veronu a budete mít dál chuť a hlavně sílu na prozkoumávání italských zajímavostí, zajeďte si do \”nedalekých\” Benátek. Verona leží cca 100 km od Benátek. Chcete něco, co je méně \”z ruky\”, ale přesto je tam nádherně. V tom případě se vydejte na východ od Verony. Po 30 km se před Vámi rozprostře obrovské  Gardské jezero, kolem kterého je mnoho malebných městeček – jen si vybrat.

A ubytování? Zkuste tříhvězdičkový hotel Monaco. Ten je vzdálen 4 km od historického centra, od dálnice 1,4 km a letiště je odsud 12 minut jízdy. Za dvoulůžkový pokoj na sedm dní zaplatíte cca 13 000 Kč a za třílůžkový pokoj na 7 dní zaplatíte cca 15 653 Kč včetně snídaně. Děti do 4 let zdarma. Za dětské postýlky pro děti do 2 let se neplatí. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, s fénem a toaletními potřebami. Další součást vybavení každého pokoje je klimatizace, TV. Auto můžete bez obav nechat na bezplatném parkovišti. Snídaně je formou bufetu. Pokoje jsou vhodné i pro tělesně postižené. Využít můžete dále prádelnu, úschovnu, restauraci, bar, úschovnu zavazadel, konferenční prostory a business centrum.

Boje na život a na smrt se od roku 30 odehrávaly v Aréně, která je třetí největší na světě, hned  po římském Koloseu a amfiteátru v Capui.  Shlédnout pravé gladiátorské zápasy už sice nemůžete, ale divadelní představení ano. Když budete mít štěstí, můžete vychytat i divadelní festivaly.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.