Vytvoření cestovního videa pomocí telefonu

Cestování a fotografování jdou v dnešní době ruku v ruce, každý má u sebe chytrý telefon. Sledování mnoha cestovních videí z chytrých telefonů však může být obtížné kvůli různým problémům.

Problémy zahrnují rozostření, potíže se změnou zaostření, příliš tmavé nebo přeexponované snímky a rozmazané barvy. To však neznamená, že natáčení skvělých cestovních videí pomocí chytrých telefonů je nemožné; není tomu tak!

Mít správné vybavení a příslušenství je první krok. Kromě toho existují určité tipy pro tvorbu videí, které byste měli znát. S těmito tipy a pravidelným cvičením se brzy stanete expertem na natáčení cestovních videí pomocí chytrého telefonu.

Nejlepší je, že diváci budou vaše cestovatelská videa rádi sledovat!

Nezáleží na tom, zda jste začínající filmař, nebo začátečník v oblasti natáčení, níže uvedené tipy vám poskytnou možnost zlepšit svá digitální videa vytvořením jedněch z nejlepších cestovních videí na vašem chytrém telefonu.

Největší aspekt toho všeho? Kdekoli na světě, kam se vydáte, je vždy připraveno k fotografování; stačí jen zachytit dokonalý snímek.

Jste připraveni vytvořit digitální mistrovské dílo, o kterém jste snili? Samozřejmě, že jste! Využijte následující tipy k vytvoření úžasných cestovních videí pomocí svého chytrého telefonu!

Vyberte si ten správný chytrý telefon

V dnešní době je trh plný různých modelů a typů chytrých telefonů, které už možná znáte. Každý má své vlastní preference

Někteří lidé mohou dávat přednost iPhonu, zatímco jiným více vyhovuje telefon se systémem Android. Nejdůležitějším faktorem při výběru správného vybavení pro natáčení cestovních videí je nakonec to, s čím se cítíte pohodlně.

Při nastavování smartphonu musíte být opatrní. Většina moderních chytrých telefonů je vybavena vynikajícími fotoaparáty s vysokým rozlišením a počtem megapixelů.

Tyto jsou pravděpodobně nejlepší chytré telefony, které si můžete pořídit, protože poskytují vysoce kvalitní záběry.

Získejte úložný prostor

Snažíte se pomocí svého chytrého telefonu natočit úžasná a nezapomenutelná videa z cest? To je pro každého tvůrce cestovních videí nejvyšší prioritou. Před zahájením se ujistěte, že je v telefonu dostatek místa pro digitální paměť.

Nejrychlejší způsob, jak získat více úložného prostoru v telefonu, je nastavit si Disk Google nebo iCloud s dodatečným úložištěm. Pokud však dáváte přednost pořádku, pak je nejlepší přenést všechna videa a obrázky z telefonu na pevný disk nebo do počítače.

Pamatujte, že nádherné oranžové západy slunce v Austrálii a Švýcarsku nebudou čekat, až si uděláte místo v telefonu!

Znejte důkladně fotoaparát svého chytrého telefonu

Pokud vás nebaví učit se spoustu teorie předtím, než se pustíte do kreativní práce, zkuste se vše naučit při samotné práci. To znamená, že se při natáčení celého videa naučíte detaily obchodu.

Tohle vám pomůže porozumět fotoaparátu ve vašem smartphonu, jako byste znali starého přítele. Měli byste znát všechny drobné triky a zvláštnosti, které můžete použít k získání vysoce kvalitních záběrů.

Nezáleží na tom, zda máte levný nebo drahý chytrý telefon; určitá nastavení fotoaparátu a triky vám umožní pořizovat vynikající fotografie bez velkého úsilí.

Musíte si být vědomi toho, co váš fotoaparát dokáže, a jeho omezení. Nesnažte se pořizovat snímky, které fotoaparát vašeho chytrého telefonu nedokáže, protože to bude jen zdrojem frustrace.

Fotoaparáty různých chytrých telefonů mají odlišné vlastnosti To znamená, že je důležité znát svůj fotoaparát stejně jako svého nejbližšího přítele. Vždyť právě kombinace jejich slabých a silných stránek je činí tak okouzlujícími.

Fotoaparáty chytrých telefonů mají specifické vlastnosti, jako jsou široké objektivy a velká flexibilita. Snadno se používají a jsou ideální pro pořizování vysoce kvalitních improvizovaných videí z cest.

Jedním z nejdůležitějších aspektů natáčení cestovních videí je schopnost natáčet lidi, aniž by se cítili nepříjemně nebo byli znepokojeni. Toho lze dosáhnout pouze pomocí fotoaparátu chytrého telefonu.

Vše je v editaci!

Pokud věnujete střihu svých záběrů značné množství času, můžete z obyčejného prázdninového filmu vytvořit něco napínavého, dramatického a strhujícího. Máte však čas věnovat se úpravám?

Ne, samozřejmě že ne! Jaké je tedy řešení? Právě zde může těm, kteří natáčejí videa z cest, přijít na pomoc nástroj pro střih videa. K úpravě videí přímo v telefonu můžete použít libovolný online editor videa.

Pro tento účel se doporučuje používat počítač nebo notebook. Velký monitor těchto zařízení vám usnadní práci při úpravách.

Střih videa může být velmi složitý a detailní. Nejlepší výsledky získáte snáze, pokud budete pracovat na velké obrazovce. I když jste skvělí v natáčení videa, skutečné umění při tvorbě úžasných cestovních videí se projeví až během procesu střihu.

Pokud máte potřebné editační schopnosti, bude pro vás jednoduchým úkolem zkrátit 30minutovou kompilaci videa na 2-5minutové dílo. Kromě toho vám editace umožní začlenit přechody, plynulé prolínání a vynikající zvukové stopy.

Mít k dispozici správné nástroje pro úpravu videa může být přínosné při přidávání hlasových komentářů, živých nahrávek a zvukových efektů do vašich videí. Pomocí nejlepšího softwaru pro převod textu na řeč, který je k dispozici online, můžete zajistit, aby vaše hlasové projevy zněly přirozeně.

Pamatujte: Dobré osvětlení je rozhodující

Dobré nastavení osvětlení je vzhledem k menším objektivům a snímačům chytrých telefonů zásadní pro pořízení skvělých snímků. Při natáčení cestovních videí se ujistěte, že jste v jasně osvětleném prostoru, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Natáčení videa na dobře osvětlených místech vám pomůže vyhnout se zbytečnému zrnění nebo stínům v záběrech. Důležité je také dbát na polohu kamery.

Nemiřte fotoaparátem přímo na velmi jasné zdroje světla, protože by to mohlo způsobit odlesky na objektivu, které by způsobily nepoužitelnost a přeexponovanost záběrů. Osvětlení by mělo být při natáčení videa konzistentní a spolehlivé.

Pamatujte, že obrazové snímače většiny chytrých telefonů obvykle nereagují na prudké změny osvětlení. Pokud vám natáčení cestovního videa ztěžuje osvětlení, zkuste upravit nastavení vyvážení bílé a protisvětla, pokud jsou tyto možnosti v telefonu k dispozici.

Většina dnes dostupných chytrých telefonů má možnost dotykového ostření, které může pomoci, pokud fotoaparát zaostří na špatnou část kompozice.

Jakmile se zaměříte na nejdůležitější aspekt videa, automatické nastavení expozice ve fotoaparátech chytrých telefonů vám usnadní drobné úpravy, když se začnou měnit světelné podmínky.

Vždy se správně zaměřte

Pokud tento užitečný trik ještě neznáte, je nejvyšší čas se ho naučit a používat. Chcete-li pořídit jasnou a přesnou fotografii, zarámujte objekt snímku a klepněte na obrazovku v místě, kde chcete zaostřit.

Když klepnete na fotoaparát svého smartphonu nebo iPhonu, znovu zaostří na místo, na které jste klepli. Tento postup funguje velmi dobře u videí a obrázků s prvky, které chcete zdůraznit. Je to tak snadné!

Dosahování různých efektů pomocí různých objektivů už není výhradně záležitostí uživatelů digitálních zrcadlovek. Nyní je mnohem snazší připojit k telefonům Android a iPhone různé objektivy, například teleobjektivy, širokoúhlé objektivy a makroobjektivy.

Používání různých objektivů vám pomůže zvýšit kreativitu a získat různé typy záběrů. Hledáte působivý záběr krajiny? Pokud ano, zkuste použít širokoúhlý objektiv.

Používání makroobjektivů vám pomůže zachytit detailní snímky zblízka. K dosažení požadovaného zaměření je k dispozici řada možností.

Zůstaňte v klidu

Pokud vaše videozáznamy vyjdou rozmazané, zkreslené nebo zkreslené rolováním závěrky, můžete se těmto problémům vyhnout hned na začátku tím, že budete svůj smartphone při natáčení udržovat co nejstabilnější.

Při natáčení videa na cestách dbejte na to, abyste smartphone drželi oběma rukama a měli ho blízko těla. Pokud děláte dlouhé záběry, může to být únavné, ale existují i jiné způsoby, jak telefon podpořit.

K dispozici jsou stativy, klece na kameru a stabilizátory, které vám pomohou udržet mobilní zařízení nebo chytrý telefon stabilní a nehybné, zatímco s ním natáčíte video. Tato zařízení jsou vybavena pohodlnými rukojeťmi, které vám umožní dosáhnout plynulého natáčení bez větší námahy.

Pokud nemáte peníze na nákup drahého stabilizátoru nebo stativu a není pro vás praktické používat je v různých situacích, můžete svůj smartphone vždy opřít o různé fyzické podpěry, jako jsou židle, stoly, police a stoly.

Ujistěte se, že váš smartphone má dostatečnou paměť

Dnešní chytré telefony jsou vybaveny různě velkou vestavěnou pamětí pro ukládání videí, obrázků a aplikací. Cestovní videa zabírají nejvíce paměti ze všech ostatních typů souborů.

Proto se musíte ujistit, že model telefonu, který používáte, má dostatek integrované paměti. Některé telefony umožňují uživatelům přidávat paměťové karty microSD V takovém případě se vždy snažte pořídit paměťovou kartu microSD co největší velikosti, ale ujistěte se, že je kompatibilní s vaším telefonem.

Výhodné je mít kromě paměti telefonu také dostatečné množství externí paměti. Pokud je váš chytrý telefon plný videí, můžete si další záznam uložit na pevný disk.

Pamatujte: Na zvuku záleží stejně jako na videu

Nezáleží na tom, jak kvalitní bude vaše video, ale bude k ničemu, pokud bude kvalita zvuku podřadná. Je důležité usilovat o vizuálně přitažlivé video a zvukovou stopu, která je na úrovni.

Pamatujte, že zvuk vašeho cestovního videa je důležitější než vizuální stránka. Většina chytrých telefonů má bohužel špatně umístěné a nekvalitní vestavěné mikrofony.

Při natáčení videa z cest je typické zachycení nežádoucích zvuků z okolí a větru, které mohou překrýt důležitý zvuk. Tyto zvukové prvky nelze později odstranit

Pro natáčení cestovních videí je proto nejlepší zvolit klidné místo, pokud možno v interiéru s malým hlukem v pozadí. Doporučujeme pořídit si kvalitní externí mikrofon, abyste mohli pořizovat úžasná videa s vynikajícím zvukem.

Pokud si nemůžete pořídit externí mikrofon, můžete dosáhnout dobré kvality zvuku tím, že se budete při používání smartphonu držet v blízkosti zdroje zvuku. Lze použít i směrový mikrofon, který je kompatibilní s řadou chytrých telefonů.

V této situaci můžete zkusit jednoduché řešení - částečně zakrýt mikrofon smartphonu. Nezakrývejte ji úplně, což by mělo přispět ke snížení zbytečného hluku.

Na závěr je důležité, aby vaše cestovní videa byla stručná a milá. Tvorba skvělých videí může být zábavná a přínosná, nicméně je nejlepší, když se o ni postará profesionál. Umění natáčení videí se můžete naučit prostřednictvím svého chytrého telefonu, ale nezapomeňte se řídit uvedenými tipy.


Publikováno: 19. 02. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Jirásková

Tagy: cestování | fotografie | mobilní telefon | foto