Domů » Bezpečnostní pravidla na letišti
Tipy a rady

Bezpečnostní pravidla na letišti

Od 6. listopadu 2006 platí nová bezpečnostní pravidla, která se týkají množství tekutin, které můžete mít v příručním zavazadle na palubě letadla. Na odbavovaná zavazadla se pravidla nevztahují.

Na palubu letadla si můžete vzít pouze malé množství tekutin. Tekutiny musí být v malém balení do 100 ml. Všechna balení musí být umístěna do průhledného uzavíratelného sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu.

Mezi tekutiny se počítá voda a jiné nápoje, polévky, sirupy, krémy, pleťová mléka, pleťové oleje, parfémy, spreje, gely, šampóny, sprchové gely. Dále si s sebou můžete vzít nádoby pod tlakem (pěny na holení, tužidla, deodoranty, pasty, směsi tuhých a tekutých materiálů) a další látky podobné konzistence.

Při bezpečnostní kontrole předložíte sáček, ve kterém budou lahvičky s tekutinami. Dále vyndáte notebook a další elektronické přístroje z příručního zavazadla. Ke kontrole poskytnete i bundy, kabáty či saka, které si berete s sebou na palubu letadla. Kromě tekutin v uzavíratelném sáčku si sebou můžete na palubu vzít i nápoje, parfémy a jiné tekutiny, které jste si koupili v tranzitním prostoru letiště. Výrobky, které jste si koupili, otevírejte až po té, co projdete bezpečnostní kontrolou.

V příručním zavazadle smíte přepravovat také léky, dietologické přípravky a dětskou výživu, které budete potřebovat během letu. Stále platí zákaz přepravovat nepovolené předměty, jejichž seznam naleznete na informační tabuli u letištního terminálu nebo na internetových stránkách letiště.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.