Tipy a rady

Našla jsem recenze na kosmetiku vhodnou na cesty

Věděli jste, že si na cesty nemusíte kupovat plná balení kosmetických přípravků, ale můžete využít nabídky miniatur za pár korun? Tak to jste věděli víc než já. O existenci něčeho tak praktického jsem se totiž dozvěděla až nedávno z recenze na TestBlog.cz. Článek byl o pastě na zuby od Alverde.

Ovšem více než fakt, že jde o mátovou pastu z oblasti přírodní kosmetiky mě dostala skutečnost, že je to 20 ml zmenšenina balení běžné velikosti. Při cestování totiž řeším pořád dokola jednu věc – jak ušetřit co nejvíce místa v kufru? Co s sebou brát a na co už nejsou kapacity?

Vždycky to ale dopadne stejně – nachystám si na hromádku doprostřed pokoje spoustu věcí, bez kterých se podle mého názoru neobejdu. Velké množství kosmetiky, oblečení, bot, knížek, sešitků, časopisů…

Doteď jsem žila v domění, že nejvíce místa ušetřím právě na kosmetice. Namísto všech potřebných tonik, odličovacích mlék, tělových krémů a přípravků na vlasy jsem tak vybrala jen pár opravdu nepostradatelných kousků a zbytek jsem s lítostí nechala doma. No bohužel se mi už častokrát stalo, že zrovna onu vyřazenou věc jsem potřebovala nejvíc!

Proto mě neskutečně potěšil tenhle článek, díky kterému jsem ještě ten samý den vyrazila autem na nákupy. V DM drogerii jsem hned zalovila v paměti, vzpomněla si na doporučení z TestBlogu a šla jsem najisto – ke stojanu s miniaturami u pokladny. Jaká byla moje radost, když jsem tu našla všechny kosmetické serepetičky, které běžně používám! Šampony, kondicionéry, opalovací krémy, antibakteriální gely, odličovací sadu… dokonce i masku na obličej a vlasy! Jelikož se za týden chystám na dovolenou, rovnou jsem nakoupila vše, co budu potřebovat.

Ono se to vážně nezdá, ale zkuste nahradit pár 250 ml tub něčím, co velikostně odpovídá krabičce TicTacu! Toho volného místa, které mi v kufru vzniklo! Zase si ale naivně nemyslete, že bych byla schopná odjet s poloprázdným kufrem… To ani náhodou. Místo po kosmetice zabraly dvoje žabky, tři tílka a knížka navíc…

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.