Domů » Menší výlet do Vídně
Dovolená v Evropě

Menší výlet do Vídně

Máte rádi historii, kulturu a umění? Pak se vydejte na cestu do Vídně. Jestliže to chcete vzít z gruntu a prošmejdit každé zákoutí Vídně, pořiďte si Vienna Card. S touto kartou můžete cestovat MHD zdarma a můžete využít více jak 200 slev při návštěvě památek, muzeí, divadel, restaurací, kaváren atd.

Běžte navštívit Sisi

Zámek  Schönbrunn sloužil jako letní rezidence císařské rodiny. Beze sporu patří k nejkrásnějším  barokním zámkům v Evropě. Zámek má 1441 místností, ale nebojte se, zpřístupněno je pouze 45  místností. Budete moci nakouknout do soukromých pokojů císařovny Sisy a císaře Františka Josefa. Budete ohromeni krásou reprezentačních sálů, salonků a dalších místností pro hosty. Během prohlídky navštívíte i zrcadlový sál, kde koncertoval Wolfgang Amadeus Mozart, co by šestiletý hudební zázrak. V Čínském oválném kabinetě se dozvíte s kým tu kula pikle Marie Terezie. Dozvíte se, že v pokoji Vieux-Lacque zasedal i Napoleon a v Modrém čínském salónu podepsal abdikaci císař Karel I., což znamenalo konec rakousko-uherské monarchie.

Mozarthaus

Jestliže se chcete více dozvědět o Mozartovi navštivte Mozartův dům. Najdete ho v ulici Domgasse č. 5. Je to jediny z dvanácti vídeňských bytů Mozarta, který se dochoval až do dnes. Zde žil od roku 1784 – 1787 a právě tehdy to byly jeho asi nejšťastnější léta. Především v této době byl oslavovaným umělcem, který často koncertoval ve šlechtických domech, přátelil se s urozenými a bohatými lidmi a právě v Domgasse č. 5 zkomponoval několik svých nejlepších skladeb.

Pobavte se v Prateru

Takovou klasiku si nemůžete nechat ujít ani Vy ani Vaše děti. V jedné části najdete nostalgické kolotoče až hyper-moderní atrakce a v druhé části široké trávníky, aleje mezi kterými se klikatí malebné cestičky. Parková část se nazývá Green Prater a dříve sloužila jako císařský lovecký revír. Ten byl otevřen pro veřejnost císařem Josefem II. Dnes je Green Prater vyhledávaným místem běžců, cyklistů, turistů a je považován za hlavní rekreační oblast Vídně. Čeká tu na Vás 250 atrakcí, ale také více než 50 kaváren, restaurací a stánků s občerstvením.

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.