Menší výlet do Vídně

Máte rádi historii, kulturu a umění? Pak se vydejte na cestu do Vídně. Jestliže to chcete vzít z gruntu a prošmejdit každé zákoutí Vídně, pořiďte si Vienna Card. S touto kartou můžete cestovat MHD zdarma a můžete využít více jak 200 slev při návštěvě památek, muzeí, divadel, restaurací, kaváren atd.

Běžte navštívit Sisi

Zámek  Schönbrunn sloužil jako letní rezidence císařské rodiny. Beze sporu patří k nejkrásnějším  barokním zámkům v Evropě. Zámek má 1441 místností, ale nebojte se, zpřístupněno je pouze 45  místností. Budete moci nakouknout do soukromých pokojů císařovny Sisy a císaře Františka Josefa. Budete ohromeni krásou reprezentačních sálů, salonků a dalších místností pro hosty. Během prohlídky navštívíte i zrcadlový sál, kde koncertoval Wolfgang Amadeus Mozart, co by šestiletý hudební zázrak. V Čínském oválném kabinetě se dozvíte s kým tu kula pikle Marie Terezie. Dozvíte se, že v pokoji Vieux-Lacque zasedal i Napoleon a v Modrém čínském salónu podepsal abdikaci císař Karel I., což znamenalo konec rakousko-uherské monarchie.

Mozarthaus

Jestliže se chcete více dozvědět o Mozartovi navštivte Mozartův dům. Najdete ho v ulici Domgasse č. 5. Je to jediny z dvanácti vídeňských bytů Mozarta, který se dochoval až do dnes. Zde žil od roku 1784 - 1787 a právě tehdy to byly jeho asi nejšťastnější léta. Především v této době byl oslavovaným umělcem, který často koncertoval ve šlechtických domech, přátelil se s urozenými a bohatými lidmi a právě v Domgasse č. 5 zkomponoval několik svých nejlepších skladeb.

Pobavte se v Prateru

Takovou klasiku si nemůžete nechat ujít ani Vy ani Vaše děti. V jedné části najdete nostalgické kolotoče až hyper-moderní atrakce a v druhé části široké trávníky, aleje mezi kterými se klikatí malebné cestičky. Parková část se nazývá Green Prater a dříve sloužila jako císařský lovecký revír. Ten byl otevřen pro veřejnost císařem Josefem II. Dnes je Green Prater vyhledávaným místem běžců, cyklistů, turistů a je považován za hlavní rekreační oblast Vídně. Čeká tu na Vás 250 atrakcí, ale také více než 50 kaváren, restaurací a stánků s občerstvením.

Publikováno: 09. 08. 2012

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Ema Jirásková