Tip na luxusní wellness pobyt

Každý druhý hotel se dnes pyšní wellness, pravdou ale je, že jen málokteré z nich dokáže nabídnout opravdu jedinečný zážitek odpovídající kvality. Pokud toužíte zažít odpočinek a relaxaci ve skutečně královských prostorách, navštivte luxusní zámecký hotel Chateau Herálec, který je ukrytým v samém srdci zelené krajiny Vysočiny.

Hotel patří mezi top zámecké hotely na světě a jako první v Česku získal licenci na provozování Spa L’OCCITANE. A co to znamená? Že si z tohoto Spa odnesete zážitky podobné těm, které si odnášejí hosté z originálního Spa L’Occitane v domovském 5hvězdičkovém hotelu Couvent des Minimes ve francouzském Provence.

Unikátní prostory

Jestli toto wellness něco opravu odlišuje od všech ostatních v Česku, jsou to prostory, v nichž se nachází. Historie zámku Chateau Herálec sahá stovky let dozadu a díky velmi vkusné a promyšlené rekonstrukci, se zde podařilo právě tu téměř tajemnou a pohádkovou atmosféru spojit s moderní elegancí a vkusností.

Díky brilantní práci architektů zde můžete zažít věci, které jinde nenajdete. Hladina zámeckého bazénu se třpytí pod klenbami z 12. století, pod nimiž kdysi odpočívali zámečtí koně, vířivka bublá v zámecké věži a odpočinkové silenciárium je orientováno do starého zámeckého anglického parku, takže při odpočinku obdivujete zeleň, posloucháte ptáky a pozorujete veverky.

Zámecké herbárium, místo, kde v dávných dobách lékárníci sušili a zpracovávali bylinky, naleznete v Chateau Herálec odnes. A nejkrásnější na tom všem je, že většina bylinek dokonce pochází právě ze starého zámeckého parku.

Samozřejmostí je pak široká nabídka procedur, které si můžete užít v intimní atmosféře masážních prostor. Věnovat se vám budou opravdu zkušení a vyškolení maséři a fyzioterapeuti. Autenticitu pak každé proceduře dodají bylinky z herbária namíchané právě pro vás.

Další služby

Wellness jen podpoří celkový zážitek z ubytování na zámku. Prostorné a vkusné zámecké pokoje vznikly pod taktovkou divadelních scénografů a každý z nich představuje dílo některého českého malířského mistra. Samozřejmostí je zámecké pillow menu.

Korunou celého pobytu je pak zámecká restaurace, která se specializuje na lokální suroviny a svěží varianty tradiční české kuchyně. Samozřejmostí je široký výběr vína i vkusné prostory zámeckých jídelen. Přátelský personál je navíc kdykoliv připraven pomoci s výběrem zajímavých aktivit v okolí zámku, kterých je v okolní zelené krajině Vysočiny opravdu mnoho.

Publikováno: 30. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Eliška Bělohorská