Na Lysou horu a zpátky. Odměňte se wellnessem

Co podniknout během zimních volných víkendů? Nemusíte si hned nazouvat lyžáky, nemusíte se ani pouštět do snowboardingu, můžete dát šanci zimní turistice. Pokud nejsou typické zimní sporty, do kterých lyžování, běžky nebo snowboarding patří, vašimi nejoblíbenějšími aktivitami, dejte šanci zmiňované zimní turistice, která vám zejména v Beskydech přinese krásnou zasněženou a klidnou přírodu, která je pohlazením na duši. A až třeba zdoláte zdejší nejvyšší vrchol, odměňte se wellnessem v Beskydech, který nabízí penzion Jurášek.

Do Moravskoslezských Beskyd se sjíždí každým rokem stovky lidí, kteří chtějí poznat zdejší krásnou přírodu, zároveň chtějí vyjít zdejší nejvyšší vrchol, kterým je Lysá hora.

Lysá hora lákadlem po celý rok

Co je největším lákadlem v Moravskoslezských Beskydech? Jednoznačně je to Lysá hora, která, jak již bylo zmíněno, láká každým rokem stovky, ne-li tisíce lidí. Možná byste si však řekli, že lidé se vydávají na vrchol Lysé hory jenom v době léta nebo podzimu či brzy na jaře, kdy sníh nekřupe pod nohama a kdy je menší riziko uklouznutí. Ve skutečnosti je to však jinak. Nejvíce milovníků turistiky se sem sjíždí právě v době zimy, kdy je zdejší příroda utichlá, klidná a zakrytá sněhovou přikrývkou.

Nahoru po několika stezkách

Na tento nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd se můžete vydat po vícero cestách, na vrchol vede rovnou několik stezek. K nejoblíbenějším však bezesporu patří Bezručův výplaz, který je poměrně snadný, nic náročného. Stezka je pojmenována po známém českém umělci, jenž se zdejší přírodou inspiroval i v mnoha svých dílech.

Pakliže se na vrchol Lysé hory vydáváte v době zimy, volte opravdu tu nejsnazší cestu, která na vrchol vede. Vyvarujte se nebezpečným, zbytečně příkrým a neudržovaným cestám, abyste předešli bolestivému úrazu.

Publikováno: 29. 01. 2020

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Ema Jirásková