Domů » Na Lysou horu a zpátky. Odměňte se wellnessem
Dovolená v ČR

Na Lysou horu a zpátky. Odměňte se wellnessem

Co podniknout během zimních volných víkendů? Nemusíte si hned nazouvat lyžáky, nemusíte se ani pouštět do snowboardingu, můžete dát šanci zimní turistice. Pokud nejsou typické zimní sporty, do kterých lyžování, běžky nebo snowboarding patří, vašimi nejoblíbenějšími aktivitami, dejte šanci zmiňované zimní turistice, která vám zejména v Beskydech přinese krásnou zasněženou a klidnou přírodu, která je pohlazením na duši. A až třeba zdoláte zdejší nejvyšší vrchol, odměňte se wellnessem v Beskydech, který nabízí penzion Jurášek.

Do Moravskoslezských Beskyd se sjíždí každým rokem stovky lidí, kteří chtějí poznat zdejší krásnou přírodu, zároveň chtějí vyjít zdejší nejvyšší vrchol, kterým je Lysá hora.

Lysá hora lákadlem po celý rok

Co je největším lákadlem v Moravskoslezských Beskydech? Jednoznačně je to Lysá hora, která, jak již bylo zmíněno, láká každým rokem stovky, ne-li tisíce lidí. Možná byste si však řekli, že lidé se vydávají na vrchol Lysé hory jenom v době léta nebo podzimu či brzy na jaře, kdy sníh nekřupe pod nohama a kdy je menší riziko uklouznutí. Ve skutečnosti je to však jinak. Nejvíce milovníků turistiky se sem sjíždí právě v době zimy, kdy je zdejší příroda utichlá, klidná a zakrytá sněhovou přikrývkou.

Nahoru po několika stezkách

Na tento nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd se můžete vydat po vícero cestách, na vrchol vede rovnou několik stezek. K nejoblíbenějším však bezesporu patří Bezručův výplaz, který je poměrně snadný, nic náročného. Stezka je pojmenována po známém českém umělci, jenž se zdejší přírodou inspiroval i v mnoha svých dílech.

Pakliže se na vrchol Lysé hory vydáváte v době zimy, volte opravdu tu nejsnazší cestu, která na vrchol vede. Vyvarujte se nebezpečným, zbytečně příkrým a neudržovaným cestám, abyste předešli bolestivému úrazu.

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.