8 skvělých nástrojů, které usnadňují život digitálním nomádům

Když je člověk neustále na cestách a pracuje ze zahraničí, musí více dbát na komunikaci, efektivitu práce a bezpečnost. Zde je pár aplikací, nástrojů a webů, které usnadní život na cestách každému cestovateli nebo podnikateli.

PR Yard

Online platforma PR Yard spojuje tvůrce obsahu s inzerenty. Pro tvůrce obsahu představuje skvělý zdroj nových zakázek, pro druhou stranu pak možnost, jak snadno a rychle kontaktovat odborníky na marketing, s jejichž pomocí mohou business nakopnout a posunout na další úroveň. Registrace je zdarma.

Momentum

Tento nástroj je skvělý na inspiraci a produktivitu zároveň. Funguje tak, že si každý večer určíš jednu velkou roli, kterou musíš následující den udělat. Důležité je, aby tě tento úkol posunula dále buď v tvém podnikání nebo i osobním životě. Pro tuto techniku je dobré využít rozšíření pro Chrome s názvem Momentum. Kdykoli otevřeš novou záložku, tak se objeví role, kterou musíš v ten den dokončit. Kromě toho tam najdeš i TO-DO list, počasí a každý den nový citát spolu s fotkou na pozadí. V jednoduchosti je krása.

Numbeo.com

Najdeš zde poměrně přesnou databázi nákladů na život v městech na celém světě. Budeš mít přehled o cenách jídel v restauracích, jakož i o cenách potravin v místních obchodech. Vhod přijdou také ceníky MHD, benzínu, taxíků a cen za kilometry v jednotlivých zemích. Pokud budeš hledat ubytování na delší dobu, Numbeo ti ukáže průměrné ceny nájmů v různých typech bytů v centru nebo na okraji města. Také se dají porovnat náklady na život ve dvou různých městech, například Bratislavu versus Bangkok.

CityMaps2Go

Appka, se kterou se v žádné zemi neztratíš, i když si bez internetu. Offline aplikace, která ti pomůže objevit místa, která se vyplatí navštívit. Najdeš tam i tipy a triky pro každou zemi nebo různé příběhy z dané destinace.

Evernote

Výborný nástroj na zapisování poznámek, ukládání potřebných dokumentů a archivování zajímavých článků. Dokáže také uložit článek z webu pomocí tzv. Evernote Web Cliper nebo i oskenované dokumenty, popřípadě PrintScreen.

Nomadlist.com

Dozvíš se tady, kde můžeš v dané zemi pracovat, kde se ubytovat nebo jaký rychlí bude internet v tvé destinací. Také ti pomůže sestavit finanční plán, chceš v cizí zemi zůstat delší dobu.

Wunderlist

Aplikace, která je považována za jednu z nejlepších na organizaci tvého pracovního ale i soukromého života. To Do List je nejdůležitější částí efektivity, přinutí tě udělat věci, které jsou potřebné. Pokud úlohu splníš, stačí ji zaškrtnout a automaticky se přesune mezi "completed." Zahrnuje i oznámení, možnost přidávání poznámek nebo deadline-ou.

1Password

Pokud často cestuješ, je více pravděpodobné, že ti budou odcizeny nástroje potřebné pro tvou práci. 1Password ti pomůže, aby si v případě krádeže např. tvého notebooku nepřišel o citlivé informace nebo důležité soubory. Pro zálohování dat je dobré využít služeb, jako je Dropbox nebo Disk Google. Pro zálohu hesel je zase ideální 1Password, kde si můžeš uložit všechna hesla a ty uložit do cloudu. V případě ztráty notebooku ti stačí sehnat si nový, přihlásit se do 1Password a všechny hesla budeš mít k dispozici.

Publikováno: 13. 11. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Jirásková