Milujete cestování? Chytré hodinky vám pobyt na cestách usnadní

Patříte mezi milovníky cestování? V tom případě by ve vaší výbavě rozhodně neměly chybět chytré hodinky. Dokáží vám totiž usnadnit spoustu úkolů, ať už vyrážíte za sportem nebo jiným dobrodružstvím. Pojďme se na ně podívat podrobně.

Co by měly chytré hodinky na cestování splňovat

Pokud vyrážíte často na cesty, rozhodně u chytrých hodinek oceníte dlouhou výdrž baterie. Obzvláště praktická bude tato skutečnost pro milovníky outdoorových aktivit, kteří si na každodenní spaní v hotelích příliš nepotrpí. Jestliže potřebujete být i na cestách na příjmu, budete se pravděpodobně poohlížet po modelu, který umožňuje bezproblémové přijímání zpráv nebo telefonních hovorů. Sportovci dále ocení možnost měření jednotlivých sportovních aktivit. Ať už vyrážíte za letní turistikou, surfingem nebo třeba zimním lyžováním, vyplatí se mít přehled o tom, jak se vám v jednotlivých aktivitách daří.

Chytré hodinky oceníte na cestách, při sportu i v práci.

Jaké typy smart hodinek existují

Chytré hodinky lze v zásadě rozdělit na dva hlavní typy. Outdoorové sportovní hodinky jsou, jak napovídá samotný název, určeny především pro milovníky outdoorových aktivit. Oceníte je v případě, kdy hledáte vysokou odolnost, dlouhou výdrž baterie a funkce v podobě navigace, kompasu, výškoměru a dalších nezbytností. Oproti tomu univerzální modely využijete zejména pro komunikaci s rodinou a přáteli na cestách. Kromě základních sportovních funkcí může být pro vás praktická například podpora bezkontaktních plateb, díky čemuž nebudete muset na cestách zdlouhavě hledat peněženku.

Jak si vybrat chytré hodinky na cestování

Při výběru chytrých hodinek vždy vezměte v úvahu, k čemu je budete primárně používat. Je pro vás rozhodující, aby dokázaly měřit nějakou konkrétní fyzickou aktivitu? Nebo se spíše poohlížíte po univerzálním modelu, který bude vhodný do města i do přírody? S touto skutečností úzce souvisí nabídka funkcí, které od svých chytrých hodinek očekáváte. Jak jsme již nastínili, praktická je u tohoto zařízení zejména dlouhá výdrž na jedno nabití. Na cestách se vám kromě toho může hodit GPS navigace a mapy, které vás dovedou na požadované místo. Pokud vyrážíte do hor nebo do divoké přírody, možná oceníte také barometr či výškoměr. Zapomenout nesmíme ani na to, aby šly chytré hodinky propojit s vaším mobilním telefonem. Například u chytrých hodinek Apple platí, že je spárujete pouze s mobilním telefonem stejné značky. Pokud si chytré hodinky plánujete pořídit, pravděpodobně jste si také určili aspoň orientační cenové rozpětí, ve kterém se chcete pohybovat. V současné době naštěstí existuje spousta modelů v různých cenových relacích, aby si na své přišel skutečně každý.

Jaké konkrétní modely se na cestování hodí

Pojďme se nyní podrobně podívat na několik chytrých hodinek, které jsou pro cestování jako stvořené. První zajímavou variantou jsou odolné chytré hodinky Garmin Instinct Solar Black Optic, které jsou robustní, splňují vojenské normy a pyšní se praktickým solárním nabíjením. To znamená, že je snadno můžete nabíjet při pobytu venku, aniž byste potřebovali elektrickou zásuvku. Se solárním nabíjením dokáží vydržet v provozu až 54 dní, což je více než skvělá hodnota. Několikanásobně dražší, ale také profesionálnější model Garmin Enduro nabízí všestranné využití s extrémně dlouhou výdrží baterie (až 65 dní). Hodinky mají barevný displej a své využití najdou při sportu i v práci. Ovládají se pomocí 5 tlačítek, díky čemuž zajišťují snadnou obsluhu i v rukavicích. Předností je také velký displej, který je dobře čitelný i na ostrém slunci.

Objevujte nová místa s chytrými hodinkami s navigací.

Dejte přednost ověřeným značkám

Při pořizování chytrých hodinek se vyplatí sáhnout po modelu od ověřené značky. Lídrem na trhu je již zmíněný Garmin, jehož produkty se dlouhodobě těší velké oblibě. Nezapomeňte si ale vybrat takové chytré hodinky, které budou kompatibilní s vaším mobilním telefonem i verzí operačního systému. Zároveň se můžete informovat o tom, jaká mobilní aplikace slouží pro následné sledování statistik a zda vám vyhovuje. Nadšení sportovci pravděpodobně ocení i to, že se některé chytré hodinky dají spárovat s dalším vybavením, například hrudním pásem pro velmi přesné měření tepové frekvence. Chytré hodinky si právem získávají své čestné místo na čím dál více zápěstích. Pokud chcete také využívat jejich praktické funkce, neváhejte a pořiďte si hodinky, které se stanou vaším osobním trenérem i průvodcem na cestách.

Publikováno: 12. 01. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Jirásková