Berlín - město nákupů

Už dlouho se rozmýšlíte, jestli se to vyplatí... Mnoho Vašich známých Vám to už dlouho doporučuje ... Tak už si jděte do směnárny pro eura a hurá na nákupy do Berlína! Co se dá dělat, v Německu jsou holt příznivější ceny než tady a obzvláště v dobách velkých slev a výprodejů. A tak už spousta Čechů jezdí nakupovat do Němec. Takovou \"Mekkou nakupů\" je Berlín. Berlín je ráj pro všechny, kteří chtějí obměnit svůj šatník. Na cestu si vezměte platební karty i hotovost. Značkové obchody nemají problém s mezinárodními kartami, ale ty menší si od Vás vezmou jen německou EC kartu nebo hotovost.

Taková užitečná slovní zásoba

I když německy neumíte ani pípnout, měli by jste se naučit alespoň pár užitečných slov, se kterými budete vědět do čeho jdete.
  • WSV neboli Winterschlussverkauf - závěrečný zimní výprodej. Ale pozor, to ještě neznamená, že hned zítra nebude obchod ještě zlevňovat.
  • Schäppchen - výhodný nákup. Raději si ověřte, jestli o pár obchodů dál nemají to samé zboží za nižší cenu.
  • Spezialangebot, Sonderangebot - speciální nabídka. To ještě nemusí značit výraznou slevu.
  • Tief reduziert, Sale, Schnäppchenpreis - tady je dobré si rozmyslet, jestli se Vám tento \"kauf\" skutečně vyplatí.

Galeries Lafayette

Jestli si říkáte, že nejedete do Berlína, aby jste šmajdali po obchodních centrech, kterých máme doma dost, pak zamiřte právě do Galeries Lafayette. Tady najdete vše, co v Berlíně právě frčí. Galeries Lafayette na Friedrichstrasse, ve středu Berlína, kousek od náměstí Gendarmenmarkt naleznete desítky značek od usedlejších až po ty rozpustilé. Například španělský Desigual, oddělení s kabelkami, rukavicemi, šátky, no prostě se obléknete od hlavy až k patě. Tady zažijete nákupy, které znáte jen z filmu. Nezapomeňte zavítat i do suterénu, kde je převážně francouzsky orientovaná část Gourmet. Tady se i nákup chleba promění v dokonalý zážitek. Kromě neděle zde mají stále otevřeno. Nejlépe se zde nakupuje ve všední den před zavíračkou.

KaDeWe

KaDeWe je jedním z největších obchodních domů v Evropě. Najdete ho na Tauentzienstrasse, v centru nákupní zóny. Jsem se raději vydejte na nákup potravin v 6. patře. Tady je totiž nejlepší výběr těch nejlepších potravin ve městě. Rozhodně nesmíte minout Feinschmeckerabteilung (fajnšmekrovské oddělení), kde mají tisíc druhů pečiva, 1800 druhů uzenin a oddělení čerstvých ryb, kde si budete připadat jako v akváriu. Jestli chcete exotiku, pak si tu vyberte z nepřeberného množství exotických plodin. A co hadříky? Taky tu seženete velké množství oblečení, bot, parfému a mnoho dalšího, ale připravte se na dlouhé přehrabování ve všech možných slevách.  

Publikováno: 09. 08. 2012

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Ema Jirásková