Domů » V obytném voze vás počasí nemusí trápit
Tipy a rady

V obytném voze vás počasí nemusí trápit

Když se chystáme na pár dní volna, kromě toho kam a kam pojedeme a kde budeme bydlet řešíme také počasí. S obytným vozem ale můžeme na obavy z počasí zapomenout.

Snad nejvíce nás ovlivňuje počasí, když jsme pod stanem. Stačí chvilka nepozornosti a všechny věci jsou navlhlé a studené, nemáme je jak usušit ani jak se zahřát a několikadenní déšť tak často vede k předčasnému ukončení dovolené. I když jsme v hotelu, nutí nás déšť a vítr zůstat zavřené v suchu a jen málokdo se vydá na túru nebo celodenní výlet. Navíc často vidíme, že jinde neprší a dokonce je tam snad i hezky. S obytným vozem žádný problém, můžeme buď popojet hezčímu počasí naproti, nebo si užít lenošení v pohodlí. V obytné dodávce stačí zavřít dveře a jsme v suchu a nemusíme řešit, zda venku zuří bouřka nebo jen drobně poprchává a fouká. Výhodou je také dostatek úložných prostor, kam schováme vše. Co máme s sebou a zároveň máme své věci kdykoli po ruce. Odpadá tak neustálé balení a vybalování, jako je tomu na poznávacích zájezdech nebo při putování se stanem. Přitom se ale nemusíme vzdát cestování podle svých plánů.

Právě volnost v rozhodování je důvodem, proč jsou dovolené s campervanem stále populárnější. Můžeme kdykoli odjet a zastavit tam, kde se nám líbí. Snídaně na břehu jezera, oběd s výhledem do krajiny a večerní usínání se šuměním lesa, nic z toho není nemožné. Trasu i místa, kde chceme složit hlavu a obytný vůz zaparkovat, si volíme sami. Pomoci v plánování mohou různé aplikace do chytrých telefonů a samozřejmě i internet, kde najdeme mnoho recenzí na jednotlivá parkoviště i stellplatzy, takže máme usnadněný výběr.

Během cesty navíc můžeme sjet kamkoli, kde nás to zaujme, bez ohledu na itinerář. Je blízko turistická atrakce nebo historická památka, kterou chcete vidět? Stačí otočit volantem a jet se podívat. Svoboda volby i dokonalý komfort a pohodlí jsou důvody, proč je cestování s obytnými vozy tak oblíbené.

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.