Cestovní pojištění

Cestujete autem do zahraničí? Přečtěte si, na co nezapomenout

Spousta Čechů se běžně pohybuje vlastním autem i za hranicemi rodné země, ale jen část z nich nepodceňuje přípravu. Nemáte-li s cestováním autem po Evropě příliš mnoho předchozích zkušeností, budou se vám hodit následující tipy. Dali jsme pro vás dohromady to nejdůležitější.

Kontrola technického stavu vozidla a dokladů

Vaše auto by mělo příst jako kočka. Před každou delší cestou ho proto důkladně zkontrolujte, a to bez ohledu na to, že jste si ho pořídili teprve nedávno jako nové. Dolijte provozní kapaliny, tlak v pneumatikách a zkontrolujete vzorek. Na displeji palubní desky by rozhodně neměly svítit kontrolky.

Vozidla v nevyhovujícím technickém stavu to nemají v zahraničí jednoduché. Např. v Německu a Rakousku může výše pokuty dosáhnout až 100 tis. Kč. Naprostou samozřejmost by měly být platné doklady. A raději si vyřiďte také mezinárodní řidičský průkaz – pro případ, že byste se v rámci cestování dostali mimo EU. Stojí kolem 50 Kč a vystaví vám ho na městském úřadě.

Pojištění

Jaké pojištění byste si měli před cestou do zahraničí sjednat? Povinné ručení je samozřejmostí – bez něj nemůžete ani na české silnice. Ale nikdy není od věci změna na variantu s vyšším pojistným limitem. Základních 30 mil. Kč nemusí stačit.

Volitelné havarijní pojištění vám přijde vhod, pokud nemáte s řízením v zahraničí žádné zkušenosti. V některých zemích se přeci jen jezdí jiným tempem, což může nezkušeného řidiče rozhodit.

A do třetice? Povinné sice není, ale podle mnoha odborníků by být mělo – cestovní pojištění do zahraničí. Raději si ho sjednejte, protože bez něj se může dovolená výrazně prodražit.

Seznamte s pravidly cizích zemí

Chcete-li se vyhnout pokutám a dalším nepříjemnostem, nastudujte si pravidla silničního provozu ve všech zemích, do kterých se s vozidlem podíváte. Zaměřte se především na maximální rychlosti, zákazy a omezení. Ne nadarmo se říká „jiný kraj, jiný mrav“.

Top travel songs

Reklama

Máte rádi skialp, freeride nebo klasické lyžování na svahu? Prvotřídní skialpové kalhoty Kilpi vás dobře ochrání při všech zimních aktivitách!

Čeká vás cesta do zahraničí a nevíte si rady s vhodným pojištěním? Žádné strachy, odborníci z OVB Allfinanz pro vás najdou nejlepší řešení!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Destinaci jste si vybrali, ale…

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.