4 tipy pro studenty, kteří chtějí cestovat

Jste-li student, není důvod odmítat cestovat, a to jak v tuzemsku, tak do zahraničí. Osobně jsem se vydal na několik cest bez peněz: Byl jsem na Kanárských ostrovech a také jsem cestoval po Americe s pouhými dvěma sty dolary. Dalším častým problémem je nedostatek času a spousta domácích úkolů, ale tento problém můžete snadno vyřešit najmutím profesionálů, kteří vám pomohou s vysokoškolskými eseji. Problémy, které vznikají při cestování a přípravě na něj, můžete ve skutečnosti snadno obejít; řekneme vám, jak na to.

Rozhodněte se pro levné přenocování

Nejprve můžete cestovat do oblastí, kde máte přátele, známé nebo příbuzné. Pokud například někdo z vašich spolužáků studuje v Kanadě, můžete ho navštívit. Pokud máte v Británii přítele hudebníka, měli byste ho kontaktovat a zjistit, jaké má plány na léto.

Dále můžete hledat ubytování na specializovaných webových stránkách, jako je Couchsurfing.

Naposledy si s sebou můžete vzít stan, zejména v teplém podnebí, a spát venku. Například když jsem cestoval po Kalifornii, vzal jsem si s sebou stan.

Čtvrtý, noční autobusy a vlaky jsou velmi výhodné, protože můžete cestovat a odpočívat zároveň. Kromě toho musíte zaplatit pouze za cestu.

Pokud vám ráno brzy ráno jede autobus nebo vlak, můžete večer strávit procházkou po městě, posezením v restauraci s nepřetržitým provozem nebo čekáním na nádraží po část noci. Jednou jsem takhle cestoval šest dní v kuse, spal jsem na autobusovém nádraží nebo v nočním autobuse.

Nocovat můžete v různých organizacích poskytujících sociální služby, jako jsou školy, vesnické rady a kláštery.

Udělejte zkoušky s předstihem

Pokud student plánuje během studia vycestovat do zahraničí, má možnost složit zkoušky před obvyklým zkouškovým obdobím. To by mělo být provedeno pouze v případě, že existuje pádný a zdokumentovaný důvod, například stěhování do zahraničí nebo do jiného města či země. Kromě toho nesmí mít žádný studijní dluh z předchozích semestrů. Pokud jsou tyto podmínky splněny, může se student obrátit na děkana své fakulty a obdržet zkouškový list. Děkan poté vysvětlí nezbytný postup pro předčasné složení zkoušek.

Cestování jako dobrovolník

Projekty na mezinárodních dobrovolnických táborech mají širokou škálu cílů. Dobrovolníci pomáhají při organizaci festivalů, péči o zvířata na farmě, archeologických vykopávkách, práci s životním prostředím, výuce dětí v cizím jazyce a mnoha dalších činnostech.

SCI je veřejná organizace, která nabízí řadu dobrovolnických příležitostí, od krátkodobých projektů, které obvykle trvají dva týdny, až po dlouhodobé projekty, které trvají šest až dvanáct měsíců. Workcamp je zvláštní forma dobrovolnictví, která spojuje lidi z různých zemí, kultur a prostředí, aby společně pracovali a žili s místními komunitami po dobu dvou až tří týdnů, což z něj činí skvělou možnost cestování.

Ušetřete na vstupenkách

Letadla nejsou vždy nejvýhodnějším způsobem cestování. Pozemní doprava je v 70 % případů levnější. Existuje také další možnost, o které mnoho studentů neví - cestování "na počkání". Pokud má student čas, může letět tímto způsobem; pokud jsou volná místa, může si koupit letenku za méně než 100 dolarů a letět. Důležitým faktorem je dostupnost volného času, aby student mohl kdykoli odjet nebo v případě potřeby několik dní počkat. Pokud jsou všechna místa obsazena a všichni cestující dorazili, může student počkat na další let. Podle odborníků je to jeden z nejekonomičtějších způsobů cestování, pokud máte čas. Dalším způsobem, jak ušetřit za letenky, je cestovat nalehko; spolehlivý cestovní batoh o objemu 35 l se vejde do kabiny letadla a student se tak vyhne dodatečným poplatkům za odbavené zavazadlo.

Studenti sice nemají nejvíce peněz, ale jsou důležitou a aktivní součástí společnosti, která chce poznávat svět, zažívat nové věci a získávat životní zkušenosti. Turistický průmysl proto nabízí studentům slevy, vybízí je k výletům a exkurzím do přírody a zpřístupňuje různé trasy. Se studentským průkazem a znalostmi, které jsme vám poskytli, můžete nyní vzít kufr a vyrazit objevovat svět!

Publikováno: 09. 03. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Laura Zábranská