Cestujete? Znalost neobvyklých dopravních značek se vám může hodit

K cestování po světě patří i znalost místních dopravních značek. Nejenže nám pomáhají orientovat se ve městech, ale jsou také nezbytné pro bezpečnou jízdu. Někdy se však můžeme setkat s neobvyklými dopravními značkami, které nejsou běžně vidět. To vyžaduje, abychom se seznámili s místními pravidly a věděli, co každá dopravní značka znamená. V tomto článku vám představíme 5 neobvyklých dopravních značek, jejichž znalost, se vám budou hodit, ať už cestujete kamkoliv.

Jízda podle pravidel: proč je důležitá?

Naše silnice jsou plné nejen vozidel, ale také dopravních značek. Jejich ignorováním porušujeme dopravní předpisy. Proto je velmi důležité vědět, jak se chovat, když řídíme. Jízda podle pravidel je zásadní pro bezpečnost v silničním provozu. Nesprávné chování může být pro řidiče, spolujezdce i ostatní účastníky dopravy velmi nebezpečné.

Důležitou součástí bezpečného řízení je také pochopení dopravních značek. To vám pomůže předejít nebezpečným situacím a umožní vám lépe plánovat svou trasu. Začněte tím, že si všimnete rychlostních omezení a ostatních omezení. Tímto se budete moci vyhnout neúmyslnému porušení pravidel. Důkladné porozumění dopravním značkám vám pomůže v bezpečném cestování.

5 neobvyklých dopravních značek

Ať už jedete po silnici jakoukoliv zemí, vždycky je důležité dbát na bezpečnost. Znalost dopravního značení je jeden z nejdůležitějších aspektů pro bezpečné řízení. Některé z dopravních značek se mohou vyskytovat na silnici pouze v některých zemích a ve státech a jsou proto označovány jako neobvyklé.


Mezi tyto neobvyklé dopravní značky patří například:

1. Zákaz stání v lichých dnech

2. Pozor na padající krávy

3. Neznečišťujte přírodu

4. Pozor na klokany, koaly, medvědy…

5. Zákaz vjezdu ručních vozíků

Tyto dopravní značky můžete vidět na silnicích napříč zeměmi, od Ameriky po Austrálii.

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Eliška Bělohorská