Tipy na výlety v Nízkých Tatrách

Nízké Tatry jsou jedním z nejkrásnějších horských masivů v celém Slovensku. Nachází se v centrální části země a nabízí návštěvníkům nekonečné množství turistických stezek, cyklostezek, lyžařských areálů a především nádhernou přírodu. Pokud tedy hledáte tipy na výletní místa v Nízkých Tatrách, máme pro vás pár skvělých tipů.

Chopok – nejvyšší vrchol Nízkých Tater

Pokud patříte mezi vášnivé horolezce, pak je Chopok tou pravou výzvou pro vás. Nachází se zde nejen nejvyšší vrchol Nízkých Tater, ale také kabinová lanovka, která vás zvedne až na vrchol. Odtud se vám naskytne úchvatný výhled na okolní krajinu. Pokud vám stačí pouze pěší turistika, můžete zvolit jednu z mnoha turistických stezek, které vás dovedou na vrchol.

Ubytovat semůžete v areálu Bjornsonka – hotel přímo pod Chopokem nabízí komfortní ubytování v seversky laděné hlavní chatě a v unikátních chatkách s výhledem do lesa.

Jasná – největší lyžařské středisko na Slovensku

Jasná je největší lyžařské středisko na Slovensku a zároveň jedno z nejoblíbenějších výletních míst v Nízkých Tatrách. Nabízí nejen mnoho sjezdovek různých obtížností, ale také několik snowparků pro milovníky freestyle lyžování. V létě se zde můžete vydat na pěší turistiku nebo využít některou z cyklostezek. Nejznámější hotel Nízké Tatry Björnson vítá hosty po celý rok.

Demänovská jeskyně

Demänovská jeskyně jsou nejznámější jeskyně na Slovensku a patří mezi nejvýznamnější krasové útvary v Evropě. Nachází se v blízkosti Jasná a jsou celoročně přístupné pro návštěvníky. Během prohlídky se můžete těšit na úchvatné stalaktity a stalagmity, podzemní řeky a jezera.

Liptovská Mara

Liptovská Mara je rozsáhlá vodní nádrž nacházející se na severu Slovenska poblíž města Liptovský Mikuláš. Byla vytvořena přehrazením řeky Váh na počátku 70. let pro účely výroby hydroelektrické energie, ochrany před povodněmi a rekreace. Nádrž pokrývá plochu asi 22 čtverečních kilometrů a má maximální hloubku 45 metrů. Je populárním cílem turistů i místních obyvatel a nabízí širokou škálu vodních sportů, jako jsou plavání, člunění, rybaření a windsurfing.

Publikováno: 14. 03. 2023 / Aktualizováno: 15. 03. 2023

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Ema Jirásková