Domů » Makarská riviéra
Dovolená v Evropě

Makarská riviéra

Tak co už máte vybranou dovolenou?  Jako již tradičně se mnozí z nás chystají do Chorvatska, za levnějšími cenami ( v porovnání s jinými zeměmi), průzračným mořem a teplíčkem. Navíc si už zde nemusíte dělat starosti s tím, že by jste se snad nedomluvili. Vzhledem k české oblíbenosti chorvatských destinacích se mnoho Chorvatů pracujících v oblasti turistických služeb, naučilo česky či slovensky.

A vzhledem k cenám se dovolená v Čechách vyrovná dovolené v Chorvatsku. Tak proč se spokojit s Mácháčem, když můžete mít moře?  Jednou z nejoblíbenějších destinací je Makarská riviéra ve Střední Dalmácii. Nachází se pod útesy pohoří Biokovo, které obklopují oblázkové pláže. Kouzelnou atmosféru dotváří nespočet zátok, olivové háje, typická architektura a nádherné moře. Na procházku si můžete vyjít okolo malých rybářských osad, které mají starověkou historii.

Nejlevnější ubytování, přímo ve středisku Makarská, seženete mimo sezonu od 2 981 Kč /os./7 nocí a během sezony od 3.825 Kč/os./7 nocí za apartmán pro 10 lidí. Pokud si chcete dopřát romantickou dovolenou ve dvou zaplatíte mimo sezonu 3 425 Kč/os./7 nocí a během sezony 4 250 Kč/os./7 nocí. Každý apartmán má sociální zařízení, malou kuchyňku a terasu. Ve společných prostorách budete mít dále k dispozici TV se satelitem, zahradní krb a gril. Jedinou vadou na kráse je klimatizace. Ta není zahrnuta v ceně a tudíž si za “posezení v chládku” musíte připlatit 4 €/den. Pobytová taxa, kterou musíte zaplatit všude je 1 €/osobu/noc, děti od 12 let do 18 let zaplatí 0,5 €/osobu/den a děti do 12 let to mají zdarma. Tyto apartmány se nacházejí ve vzdálenosti 200 metrů od moře, pláže a středu letoviska. Do obchodu s potravinami a do restaurace  to máte 150 metrů a do lékárny 200 metrů.

Ale nebojte, že by jste se tu museli zákonitě válet na pláži po celý Váš pobyt. Čeká Vás tu mnoho festivalů a lidových slavností (Makarské léto, Baškovodské léto, Tučepské letní večery atd.). V rámci festivalů se konají koncerty vážné, lidové, populární a rockové hudby. Dále se můžete těšit na divadelní představení pod širým nebem, muzea, galerie, diskotéky a kluby. Zapůjčit si zde můžete sportovní vybavení, kola, auta, motorky a lodě. Adrenalinový nadšenci si jistě nenechají ujít paragliding a létání na rogalech z vrcholu Biokova, sjíždění řeky na raftu. Můžete se věnovat cykloturistice, tenisu, plavání, potápění, jachtingu a windsurfingu.

Přímo ve středisku Makarská se nachází řada kostelíků i františkánský klášter se sbírkou mušlí. U Zaostrogu naleznete další františkánský klášter  s úchvatnou křížovou chodbou a rajským dvorem. Tato historická památka se pyšní řadou uměleckých předmětů, kterým vévodí vzácná knihovna s cennými sbírkami. Chvíle romantiky a volnosti zažijete při výletech do rázovitých vesnic na svazích Biokova.

 

 

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.