Domů » Přestaňte podceňovat cestovní pojištění!
Cestovní pojištění

Přestaňte podceňovat cestovní pojištění!

Máte peníze na zahraniční dovolenou, máte peníze na tu parádu, co si prostě \”musíte\” vzít s sebou na dovolenou? Tak se nevymlouvejte, že je cestovní pojištění nákladem navíc.

Že se celou dovolenou budete válet na pláži jako vyvrženej vorvaň a tudíž se Vám nemůže nic stát? Sledujete v televizních novinách reportáže o úrazech a úmrtích  českých turistů a říkáte si, že tohle se Vám stát nemůže? To si jenom myslíte! Neštěstí přeci nechodí po horách, ale po lidech a zákon schválnosti je všudypřítomný.

Navíc zdravotní komplikace nemusíte mít jen při úrazu. V tropickém prostředí se líbí nejen turistům, ale i bakteriím a virům. Pak už stačí si jen nepatrně loknout vody v hotelovém bazénu a budete mít takovou … (střevní potíže).

Jestliže jste vyznavačem \”přírodní medicíny\”, mějte na paměti, že všechno se prostě nedá vypálit alkoholem. A navíc, to co lehce \”prožene\” Vás, může Vašim malým dětem způsobit vážné zdravotní komplikace, se kterými strávíte dovolenou v tamní nemocnici (při nejhorším u šamana).

Cestovní pojištění může pokrýt tyto položky:

  • Pojištění léčebných výloh –  zahrnuje ošetření, hospitalizaci, léky, převoz do nemocnice.  Pojištění léčebných výloh někdy pokryje i pobyt blízké osoby, která Vás ošetřuje.
  • Asistenční služby – pomohou vyhledat lékaře a platí léčebné výdaje. V případě, že budete okradeni, asistenční služby Vám zajistí zaslání peněz a pomohou s vytavením nových dokladů.
  • Úrazové připojištění – pokud se Vám v zahraničí stane úraz s trvalými následky, po návratu domů dostanete pojistné plnění. Jestliže máte navíc běžné úrazové pojištění, pojistná plnění se budou sčítat.
  • Pojištění stornovacích poplatků
  • Připojištění odpovědnosti za škodu na majetku a zdraví, kterou způsobíte v zahraničí.
  • Připojištění zavazadel se vztahuje na osobní věci (oblečení, obuv, toaletní potřeby, kamera a další věci, které jsou sepsány ve smlouvě). Toto pojištění se vztahuje i na věci, které jste si koupili v zahraničí. Musíte však prokázat, že jde o nákup v zahraničí.

 

 

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.