Zimní turistika ve Vysokých Tatrách. Užijte si zimu netradičně

Nechcete celou zimu strávit doma zavření a ukrývající se před chladnými dny a neustále se snižujícími teplotami? Nemáte však chuť trávit svůj den ani na lyžích nebo snowboardu? Můžete svůj volný čas vyplnit zimní turistikou! Samozřejmě nemusíte procházet místa, která znáte, vydejte se kousek za hranice, konkrétně do Vysokých Tater, kde na vás za každého počasí čeká několik tras, jež můžete zdolat. Abyste se po náročné túře nemuseli vracet zpátky domů, najdete si ve Vysokých Tatrách ubytování. S tím vám ostatně pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Pokud typické zimní sporty nejsou pro vás, ale na turistiku nedáte dopustit, Vysoké Tatry jsou pro vás jednoznačně lákadlem. Zejména v zimě, kdy okolní příroda spí a je krásně pokrytá bílou sněhovou pokrývkou.

Pojďme si zmínit několik tras, které jsou pro milovníky turistiky hlavním lákadlem během zimy.

Ze Štrbského plesa

K dominantám Vysokých Tater patří bezesporu Štrbské pleso. Právě tento cíl můžete pokořit společně s dalšími vrcholy během pár hodin, pokud si to tedy dobře neplánujete. Ze Štrbského plesa se můžete vydat na Jamské pleso, poté ke Trom Studničkám a pak zpátky na první bod. V tomto případě se jedná o hezkou turistickou trasu, která je nenáročná a která vám bude trvat asi čtyři hodiny.

Pokud nemáte čtyři hodiny, ale pouze tři a pár minut k tomu, vydejte se ze Štrbského plesa do Mlynické doliny a poté k vodopádu Skok. Opět se jedná o nenáročnou trasu, kterou půjdete po žluté turistické značce.

Ze Starého Smokovca

Hezké turistické trasy lze udělat i z počátečního bodu jménem Starý Smokovec. Odtud se můžete vydat třeba na Hrebienok a poté na Slizesky dom. Následující cíl bude opět Starý Smokovec. Trasa je to krapet delší, na nohách budete přes čtyři hodiny, na druhou stranu se nejedná o nic náročného.

Publikováno: 30. 01. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Ema Jirásková