Domů » Zimní turistika ve Vysokých Tatrách. Užijte si zimu netradičně
Nezařazené

Zimní turistika ve Vysokých Tatrách. Užijte si zimu netradičně

Nechcete celou zimu strávit doma zavření a ukrývající se před chladnými dny a neustále se snižujícími teplotami? Nemáte však chuť trávit svůj den ani na lyžích nebo snowboardu? Můžete svůj volný čas vyplnit zimní turistikou! Samozřejmě nemusíte procházet místa, která znáte, vydejte se kousek za hranice, konkrétně do Vysokých Tater, kde na vás za každého počasí čeká několik tras, jež můžete zdolat. Abyste se po náročné túře nemuseli vracet zpátky domů, najdete si ve Vysokých Tatrách ubytování. S tím vám ostatně pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Pokud typické zimní sporty nejsou pro vás, ale na turistiku nedáte dopustit, Vysoké Tatry jsou pro vás jednoznačně lákadlem. Zejména v zimě, kdy okolní příroda spí a je krásně pokrytá bílou sněhovou pokrývkou.

Pojďme si zmínit několik tras, které jsou pro milovníky turistiky hlavním lákadlem během zimy.

Ze Štrbského plesa

K dominantám Vysokých Tater patří bezesporu Štrbské pleso. Právě tento cíl můžete pokořit společně s dalšími vrcholy během pár hodin, pokud si to tedy dobře neplánujete. Ze Štrbského plesa se můžete vydat na Jamské pleso, poté ke Trom Studničkám a pak zpátky na první bod. V tomto případě se jedná o hezkou turistickou trasu, která je nenáročná a která vám bude trvat asi čtyři hodiny.

Pokud nemáte čtyři hodiny, ale pouze tři a pár minut k tomu, vydejte se ze Štrbského plesa do Mlynické doliny a poté k vodopádu Skok. Opět se jedná o nenáročnou trasu, kterou půjdete po žluté turistické značce.

Ze Starého Smokovca

Hezké turistické trasy lze udělat i z počátečního bodu jménem Starý Smokovec. Odtud se můžete vydat třeba na Hrebienok a poté na Slizesky dom. Následující cíl bude opět Starý Smokovec. Trasa je to krapet delší, na nohách budete přes čtyři hodiny, na druhou stranu se nejedná o nic náročného.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.