San Francisco

San Francisco

San Francisco leží na poloostrově, který je ze tří stran obklopený mořem. Kombinace studeného Pacifiku a teplé kalifornské pevniny má za následek časté mlhy a to i v létě. Jsou tu teplé zimy (cca 10°C), ale léto je tu o něco chladnější než u nás.

Seznamte se

Ten, kdo se rád škrábe na nějaký kopec nebo rozhlednu, aby se posléze mohl pokochat, by měl vyrazit na vrchol Twin Peaks. Odtud budete mít celé San Francisco jako na dlani. Naskytne se Vám výhled na obrys poloostrova, menší centrum mrakodrapů a desetitisíce dřevěných, barevných domů, které jsou pro San Francisco typické.

Nejoblíbenější most filmařů

Golden Gate Bridge je zaručená dominanta tohoto města a Vy si ji rozhodně nenechte ujít. Můžete zkusit vyhlídkovou plavbu kolem mostu a komu se dělá šoufl i na šlapadle, může si na most došlápnout a to doslova. Ale i na to musíte mít krapet odvahy. Most se mírně chvěje a každou vteřinu Vás bude míjet auto. Ale ten pocit, že stojíte na takovém kolosu a že si z blízka můžete prohlédnout tu nádheru, určitě stojí za to. Prohnuté lano o průměru 92 cm, na kterém most visí, se skládá z tisíce pramenů tenčích lan a drátků, kterých je ve svazku 27 572. Jejich celková délka by čtyřikrát obmotala zeměkouli. Po Golden Gate Bridge denně projede 120 000 aut. Platí se 5 dolarů pouze ve směru na jih, chodci a cyklisté mají vstup na most zdarma, ale musí  se řídit jistým omezením, která jsou vyznačená na cedulích.

Fisherman's Wharf

Jedním z nejvyhledávanějších turistických míst je Fisherman's Wharf . Až se budete chtít zrelaxovat při nákupech suvenýrů, vyzkoušet restaurace s mořskými plody, zajděte rozhodně sem. Naleznete zde muzeum voskových figurín, Věřte nevěřte, lodě z druhé světové války a mnoho dalších atrakcí.  Je zde také báječný výhled na Alcatraz.

Alcatraz

Komu nestačí pohled z dálky, může pevnost Alcatraz navštívit. Využíjte "Day Tour" - denní prohlídku. Ta obsahuje cestu naostro a případně i audio průvodce. Kdo má pro strach uděláno počkejte si na noční prohlídku. Dejte si ovšem pozor na to, s jakou přístavní společností poplujete. Jedině Alcatraz Cruises Vás vysadí na ostrově. Všechny ostatní společnosti Vás povezou jen kolem ostrova, ale nebudete moct ostrov navštívit. Cesta na ostrov trvá cca 15 minut. Vezměte si sebou něco k jídlu a k pití. Na lodi ani na ostrově se občerstvení neprodává.  

Článek jsme napsali ve spolupráci s magazínem Pro muže.

Publikováno: 07. 08. 2012 / Aktualizováno: 22. 01. 2023

Kategorie: Svět a exotika

Autor: Ema Jirásková