Kam na podzim vyrazit k moři ohřát kosti?

Přemýšlíte, že letos ještě vyrazíte někam ohřát své kosti, nachytat vitamín D a načerpat energii? Pak se vám možná budou hodit naše tipy. Pravdou je, že dovolená v létě (ačkoliv je sezóna v plném proudu) může vyjít levněji. Mnoho lidí totiž míří na cenově dostupnou dovolenou v Chorvatsku, ale momentálně, ačkoliv je tam podzim mnohem mírnější než u nás, povalování na pláži nehrozí. Podívejte se tedy, kde si můžete i během podzimu užít koupání v moři a opalování na pláži.

Costa del Sol

Španělsko přímo láká na své překrásné pláže, příjemné prostředí a mírné klima. Určitě se zde během listopadu ohřejete, pokud jste otužilí, pak si užijete i koupání v moři. Počítejte však s tím, že moře je zde chladnější. I v létě zřídkakdy přesáhne teplotu 20 stupňů. Dovolená je tedy určená těm otužilejším. Pokud požadujete vyšší teplotu, budete muset jinam.

Turecká riviéra

Turecká riviéra nabízí o něco teplejší prostředí i moře. Teploty se pohybují kolem příjemných 25 stupňů a teplota moře činí 20 stupňů. Tudíž se zde můžete jak povalovat na pláži, tak se vydat na výlet a prozkoumat památky i krásy přírody. Tak či onak, chcete-li na podzimní dovolené ušetřit, sledujte last minute nabídky.

Madeira

Madeira - portugalské souostroví v Atlantském oceánu. Za přibližně 5 hodin letadlem se můžete vydat také za exotikou, kde je rovněž jako na Turecké riviéře příjemných 25 stupňů a úchvatné památky. Naleznete zde nesčetně turistických tras určených pro začátečníky i pokročilé. Pokud výlety nejsou to, co vás láká, můžete ohřívat kosti na pláži a chytat vitamín D.

Mallorca

Zapomenout nesmíme ani na Mallorcu (opět Španělsko), která patří k oblíbeným dovolenkovým pobytům. Sluníčko zde svítí 300 dní v roce. Během podzimu je tam příjemných 24 stupňů a mimo opalování si můžete užít turistiku i cyklistiku. Ostrov je 80 km široký a 110 km dlouhý. Tudíž na kole jej stihnete projet celý, pokud máte na to odvahu a fyzičku.

Publikováno: 15. 11. 2018

Kategorie: Dovolená v Evropě

Autor: Ema Jirásková