Domů » Odpočiňte si od práce a starostí lyžováním v Rakousku
Dovolená v Evropě

Odpočiňte si od práce a starostí lyžováním v Rakousku

Máte pocit, že se nedočkáte února nebo března, kdy jezdíváte na hory a užíváte si pořádnou lyžovačku? Proč si ji nedopřát dříve, a nevyrazit už v prosinci? Anebo věnujte lyžování v Rakousku jako vánoční dárek partnerce a jeďte už v lednu.

Oblíbené lyžování na ledovci

To, že si můžete vychutnat lyžování na ledovci Rakousko, je všeobecně známé. Proto zde také každý rok jezdí spousta návštěvníků ze všech zemí světa. Majestátné hory Rakouska jsou prostě jedinečné, ohromné.

Lyžování Rakousko si můžete spojit s ledovci Kaprun, Pitztal, Ötztal, Stubai, Hintertux nebo Mölltal a s dalšími. Záleží na tom, pro kterou oblast se rozhodnete. Kupříkladu první uvedená, tedy Kitzsteinhorn – Kaprun, nabízí zážitek po celý rok. Těšit se můžete na široké svahy, sjezdovky z přírodního sněhu, varianty lyžařských cest pro freeride, 3x snowpark a největší superpipe pro freestylery. Zážitky vám přinesou i Gipfelwelt 3000 a stylový ICE CAMP. Vystoupat můžete na horní stanici Kitzsteinhornu v nadmořské výšce 3 029 m s panoramatickou terasou „Top of Salzburg“ a pokochat se výhledem na horské velikány Alp a hory národního parku Hohe Tauern.

V oblasti Kaprun ale můžete najít i termální lázně Rakousko, v nichž si odpočinou jak dospělí, tak děti. Nechybí zde mnoho bazénů, sauny, možnost lázeňský kúr, wellness, speciální vodní svět pro děti, více bazénů dle věku dětí a mnohé jiné.

Ušetřete na lyžování se skipasem

Lyžování v Rakousku se skipasem je stejně populární, jako u nás. Využít můžete akce, kdy cestovní kanceláře nabízí zajímavé balíčky nebo akce, díky nimž za skipas ušetříte. Třeba čtyři večerní lyžování se skipasem si můžete užít za cenu tří. Anebo jiný zájezd, u kterého mají děti ve věku do 9,9 let ubytování i skipas zdarma. Stačí se jen poohlédnout po vhodném typu zájezdu.

Rakousko a jeho hory vás jistě okouzlí.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.