Kam na výlet na motorce? Tipy, které se vám budou hodit

Patříte mezi vášnivé motorkáře? Pak se jistě nemůžete dočkat nadcházející sezony, kterou si zase užijete na maximum. V případě, že milujete delší nebo kratší výlety vyberte si ze seznamu tipů místo, kam se vydáte příště. Stačí jen, abyste na sebe navlékli moto kombinézu, případně motorkářskou mikinu a vyjeli vstříc novému dobrodružství. Takže – kam to bude příště?

Kokořínský důl

Mezi velmi atraktivní místa, kam se vám podaří zajet i na motorce je Kokořínský důl. Patří mezi nejkrásnější údolí v České republice a najdete zde velké množství roklí i pískovcové útvary. Údolí je dlouhé zhruba čtrnáct kilometrů a start můžeme počítat zhruba u železniční zastávky Lhotka u Mělníka. Vše poté končí u křižovatky zvané Ráj. Je to ideální místo, kam můžete zajet i s partnery. Stačí místo jedné přilby pořídit dvě a můžete se vydat na romantickou projížďku do přírody.

Pekelné doly

Už jste někdy slyšeli o Pekelných dolech? Jedná se o největší pískovcové podzemí v Evropě pro motorkáře. Najdete ho konkrétně v údolí Svitavky mezi Velenicemi a Svitavou. I když se samozřejmě nejedná jenom o ryze motorkářské místo, onu přezdívku místo získalo díky tomu, že se zde nachází speciální motorkářský klub. Tento klub nabízí všem motorkářům zázemí, respektive prostor pro odpočinek. Ale samozřejmě i o běžné turisty zde bude hezky postaráno. Tak nějak – motorkářsky.

Kokořínsko – Máchův kraj

Napříč Českou republikou se vinou také nejrůznější stezky spojující vícero atraktivních míst. Mezi ně patří například úsek mezi Kokořínskem a Máchovým krajem. Po cestě narazíte na celou spoustu jezírek a vesniček, také na lidovou architekturu, u které budete mít tendenci se zastavit. Samo Kokořínsko je známé svými zdejšími unikátními pískovcovými věžemi, ale také branami nebo okny a dalšími takovými útvary.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Ema Jirásková