Domů » Omrzelo vás klasické surfování? Vyzkoušejte dva další vodní sporty na prkně!
Zážitky

Omrzelo vás klasické surfování? Vyzkoušejte dva další vodní sporty na prkně!

Surfování je jistě jednou z nejzábavnějších aktivit, které lze u moře provozovat. Ale znáte to – když něco děláte až příliš dlouho, není od věci vyzkoušet něco jiného. Takže pokud máte svého surfu plné zuby, odložte ho někam do kouta a dejte šanci jiným prknům. Vybrali jsme pro vás ty nelepší sporty, které si budete chtít brzy zopakovat.

Kitesurfing

Když dáte dohromady speciální prkno (kiteboard) a tažného draka, vznikne kitesurf. A že jde o velmi zábavnou sportovní aktivitu, svědčí fakt, že patří k nejrychleji se rozvíjejícím sportům na světě. Zatímco před dvaceti lety holdovalo kitesurfingu několik desítek skalních příznivců adrenalinových sportů, dnes jde o zábavu statisíců nadšených kitesurferů.

Kitesurfing je skvělá a poměrně bezpečná zábava. Vyzkoušíte ji na příští dovolené?

Kitesurfing vděčí za masivní rozšíření technickým inovacím, díky kterým je mnohem bezpečnější (pojišťovny obvykle umožňují pojistit kitesurfing v zahraničí v rámci základního balíku rekreačních sportů) a dostupnější než dříve. Zároveň se vyvinul v několik samostatných disciplín, jako jsou například wave ruding, wake style či race kitehydrofoiling.

Jetsurf

Pokud se vám kitesurfng jeví jako málo extrémní, pak jste správnými adepty na jetsurfing. A co, že je to ten jetsurf? Jde o mírně modifikované prkno, které díky integrovanému motoru vyvine rychlost kolem 60 km/hod. V praxi samozřejmě záleží na výkonu motoru, ovšem počítejte s tím, že se s ním nudit nebudete.

Jetsurfing je o něco adrenalinovější než kitesurfing. Nezapomeňte se připojistit!

Jetsurf patří k nejvyhledávanějším aktivitám posledních let. Prkno s motorem má oproti jiným surfům obrovskou výhodu – docela dobře se obejde bez vln. Jetsurfař ho řídí pohyby svého těla a přidáváním plynu rukou.

Rozhodnete-li se jetsurf na dovolené vyzkoušet, ubezpečte se, zda je zahrnut v rámci uzavřeného cestovního pojištění. Pojišťovny ho řadí k tzv. adrenalinovým aktivitám a nezbude vám, než se na něj připojistit.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.