Domů » Omrzelo vás klasické surfování? Vyzkoušejte dva další vodní sporty na prkně!
Zážitky

Omrzelo vás klasické surfování? Vyzkoušejte dva další vodní sporty na prkně!

Surfování je jistě jednou z nejzábavnějších aktivit, které lze u moře provozovat. Ale znáte to – když něco děláte až příliš dlouho, není od věci vyzkoušet něco jiného. Takže pokud máte svého surfu plné zuby, odložte ho někam do kouta a dejte šanci jiným prknům. Vybrali jsme pro vás ty nelepší sporty, které si budete chtít brzy zopakovat.

Kitesurfing

Když dáte dohromady speciální prkno (kiteboard) a tažného draka, vznikne kitesurf. A že jde o velmi zábavnou sportovní aktivitu, svědčí fakt, že patří k nejrychleji se rozvíjejícím sportům na světě. Zatímco před dvaceti lety holdovalo kitesurfingu několik desítek skalních příznivců adrenalinových sportů, dnes jde o zábavu statisíců nadšených kitesurferů.

Kitesurfing je skvělá a poměrně bezpečná zábava. Vyzkoušíte ji na příští dovolené?

Kitesurfing vděčí za masivní rozšíření technickým inovacím, díky kterým je mnohem bezpečnější (pojišťovny obvykle umožňují pojistit kitesurfing v zahraničí v rámci základního balíku rekreačních sportů) a dostupnější než dříve. Zároveň se vyvinul v několik samostatných disciplín, jako jsou například wave ruding, wake style či race kitehydrofoiling.

Jetsurf

Pokud se vám kitesurfng jeví jako málo extrémní, pak jste správnými adepty na jetsurfing. A co, že je to ten jetsurf? Jde o mírně modifikované prkno, které díky integrovanému motoru vyvine rychlost kolem 60 km/hod. V praxi samozřejmě záleží na výkonu motoru, ovšem počítejte s tím, že se s ním nudit nebudete.

Jetsurfing je o něco adrenalinovější než kitesurfing. Nezapomeňte se připojistit!

Jetsurf patří k nejvyhledávanějším aktivitám posledních let. Prkno s motorem má oproti jiným surfům obrovskou výhodu – docela dobře se obejde bez vln. Jetsurfař ho řídí pohyby svého těla a přidáváním plynu rukou.

Rozhodnete-li se jetsurf na dovolené vyzkoušet, ubezpečte se, zda je zahrnut v rámci uzavřeného cestovního pojištění. Pojišťovny ho řadí k tzv. adrenalinovým aktivitám a nezbude vám, než se na něj připojistit.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.