Zimní romantika na zámku: vezměte svou polovičku na Chateau Herálec

Zima je především o odpočinku a čerpání nových sil. Mnozí z nás jsou přirozeně unavenější, cítí větší potřebu spánku a touhu opečovávat se. V domácím prostředí se chvilka klidu hledá velmi těžko a často je nejlepší cestou odjet někam, kde vás nebude na každém kroku pronásledovat vaše práce, domácnost a další povinnosti. Zejména ženy by o neschopnosti odpočívat v domácím prostředí mohly mluvit dlouhé hodiny. Vezměte proto svou drahou polovičku do nového prostoru, kde dokáže absolutně vypnout a zrelaxovat.

Zima na zámku

Opravdu unikátní atmosféru lze zažít ve stylových hotelích s příběhem, kterých v poslední době v Česku přibývá. Když se ale budete po nějakém podobně výjimečném ubytování shánět, dejte hlavně na doporučení. Jedním takovým nádherným projektem je Chateau Herálec, luxusní zámecký hotel na Vysočině, který nabízí pro zimní lenošení opravdu dokonalé podmínky. Pohodlné a prostorné pokoje byly navrženy ve spolupráci se scénografy a každý si nese svůj vlastní osobitý styl. Samotný zámek je umístěn v nádherném starém anglickém parku, který se v zimě promění v pohádkovou krajinu přímo vybízející k dlouhým procházkám a toulání.

Wellness k zimě patří

Neodmyslitelnou součástí relaxačního zimního pobytu by mělo být kvalitní wellness s dokonalými službami. Pobyt na zámku Chateau Herálec přesně takový prostor přináší. Unikátní Spa pod hlavičkou výjimečné kosmetiky L’OCCITANE se nachází v historických prostorách dokonale přizpůsobených moderním požadavkům. Vířivka ve věži, bazén pod klenbami a bylinky ze zámeckého parku, přesně tak tady vypadají služby pro hosty.

Pohádková atmosféra

Ubytování na zámku je ale o to výjimečnější, když si užijete ještě nějaký další zajímavý program. Lidé toužící po tichu a samotě se vydávají do okolní krajiny, protože Vysočina je v období zimy jedním z nejkrásnějších koutů naší země.

Na Chateau Herálec stojí za zmínění především dokonale rodinná atmosféra a informovanost místního personálu, takže vám zde rádi poradí, kam se vydat na pěší výletnebo třeba nejvhodnější čas pro návštěvu slavného Santiniho kostela na Zelené hoře, který je zapsán v UNESCO.

Pokud je zima opravdu tuhá, v areálu hotelu je připraveno také ledové kluziště či možnost vrhnout se do stavby iglú nebo sněhuláka.

Jistě u nás existuje mnoho dalších kouzelných míst, kde si dopřát zimní odpočinek, ale hotel ve stovky let starém zámku se světovým renomé je u nás jen jeden, proto určitě stojí za zvážení, jestli si letos v zimě nedopřát něco výjimečného.

Publikováno: 28. 12. 2022

Kategorie: Zážitky

Autor: Ema Jirásková