Domů » Beskydy na kole – to je super výzva, kterou musíte zkusit
Hory a kemping

Beskydy na kole – to je super výzva, kterou musíte zkusit

Vypravit se do východního cípu naší republiky, kde na vás čeká čistá příroda a pohodová místa, to je super tip na letní nebo podzimní prodloužený víkend. Když se k tomu přidá ještě cykloturistika, je to ideál! Beskydy na kole vás prostě dostanou! Co zažijete?

Nejkrásnější místa z vašeho kola

Už vám to chybí? Těšíte se, až zase sednete na kolo a uděláte si pohodový prodloužený víkend? Máme pro vás super tip – Beskydy na kole jsou jasná trefa do černého! Ocitnete se na nejkrásnějších místech Beskyd a užijete si pořádnou výzvu v podobě výjezdu na Lysou horu po trase Závodu míru. Přejete si zastávky na vynikající kávu, nebo ochutnávku piva z místního Beskydského pivovárku? Chybí vám táborák, grilování a kytara? Vydejte se do Beskyd!

Výhled z Lysé hory je k nezaplacení

Už se těšíte, až si to šlápnete až na samotný nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd? Lysá hora se svou nadmořskou výškou 1323 metrů nad mořem patří mezi nejvyšší hory u nás. Na její vrchol vede krásná asfaltová cesta, která je jako stvořená pro cyklistiku. Právě po ní se dříve jezdil legendární Závod míru. Na hoře se nachází dvě turistické chaty a restaurací, takže žízní rozhodně strádat nebudete. Výhled na kopcovitou krajinu vám dodá energii a radost do života. Nezapomenutelný zážitek!

Skrytá krása

O Beskydech se velmi málo ví, a přitom skýtají tolik krás. Například Štramberk se svou slavnou rozhlednou zvanou Trúba patří mezi významná historická místa naší země. I vy se tam podíváte, když si během jedné z tras vyšlapete na Pustevny, ze kterých je to jen kousek k bájné soše boha Radegasta. Při sjezdu dolů se stavíte i ve Štramberku a v Kopřivnici, kde je proslulé muzeum Tatra.

A co vy? Přidáte se? Zkusíte Beskydy na kole?

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.