Domů » Beskydy na kole – to je super výzva, kterou musíte zkusit
Hory a kemping

Beskydy na kole – to je super výzva, kterou musíte zkusit

Vypravit se do východního cípu naší republiky, kde na vás čeká čistá příroda a pohodová místa, to je super tip na letní nebo podzimní prodloužený víkend. Když se k tomu přidá ještě cykloturistika, je to ideál! Beskydy na kole vás prostě dostanou! Co zažijete?

Nejkrásnější místa z vašeho kola

Už vám to chybí? Těšíte se, až zase sednete na kolo a uděláte si pohodový prodloužený víkend? Máme pro vás super tip – Beskydy na kole jsou jasná trefa do černého! Ocitnete se na nejkrásnějších místech Beskyd a užijete si pořádnou výzvu v podobě výjezdu na Lysou horu po trase Závodu míru. Přejete si zastávky na vynikající kávu, nebo ochutnávku piva z místního Beskydského pivovárku? Chybí vám táborák, grilování a kytara? Vydejte se do Beskyd!

Výhled z Lysé hory je k nezaplacení

Už se těšíte, až si to šlápnete až na samotný nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd? Lysá hora se svou nadmořskou výškou 1323 metrů nad mořem patří mezi nejvyšší hory u nás. Na její vrchol vede krásná asfaltová cesta, která je jako stvořená pro cyklistiku. Právě po ní se dříve jezdil legendární Závod míru. Na hoře se nachází dvě turistické chaty a restaurací, takže žízní rozhodně strádat nebudete. Výhled na kopcovitou krajinu vám dodá energii a radost do života. Nezapomenutelný zážitek!

Skrytá krása

O Beskydech se velmi málo ví, a přitom skýtají tolik krás. Například Štramberk se svou slavnou rozhlednou zvanou Trúba patří mezi významná historická místa naší země. I vy se tam podíváte, když si během jedné z tras vyšlapete na Pustevny, ze kterých je to jen kousek k bájné soše boha Radegasta. Při sjezdu dolů se stavíte i ve Štramberku a v Kopřivnici, kde je proslulé muzeum Tatra.

A co vy? Přidáte se? Zkusíte Beskydy na kole?

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.