Vyzkoušejte rafting na Vltavě, s půjčovnou raftů je to snadné

Co se vám vybaví, když se řekne rafting? Velký nafukovací člun? Adrenalinová jízda na divoké řece? Týmová souhra party vodáků? Léto a zábava? V tom případě je vaše představa téměř dokonalá. Rafting má velmi mnoho podob. Často je považován za extrémní sport, ale existuje také ve zcela bezpečné variantě, která mnohdy slouží jako první seznámení s vodáctvím vůbec. Využijte nabídky půjčovny raftů Petra Putzera a vyzkoušejte si rafting na Vltavě. Bude to zážitek na celý život!

Je Vltava skutečně vhodná řeka na rafting?

V našich podmínkách je Vltava ideální řekou nejen na rafting, ale i na další vodácké výlety. Díky její úctyhodné délce nabízí hned několik různorodých úseků, ze kterých si jistě vybere i náročnější vodák. Na jejím toku najdeme národní park Šumava, množství atraktivních jezů a sjezdů a v okolí tolik památek a zajímavých měst, že by se to dalo stěží spočítat. A vzhledem k tomu, že vodáctví je s Vltavou spojeno již dlouhé roky, máte zde k dispozici množství prověřených kempů a dalších ubytovacích míst. Není tak problém vyrazit i na více dnů. Jediné, co pro to musíte udělat, je vybrat si. Vše ostatní za vás zařídí Petr Putzer a jeho půjčovna raftů na Vltavě.

Jak zorganizovat vodácký výlet na Vltavě

I když to na první pohled vypadá jako složitá akce, je to docela prosté. Stačí kontaktovat půjčovnu raftů Petra Putzera, konkrétně tu na Vltavě a pak už je vše zábava. Pracovníci půjčovny pro vás připraví nejen plavidla samotná, ale i veškeré další vybavení – např. pádla, přilby, barely atd. Všechno pak dovezou na místo vyplutí a po ukončení výletu výbavu opět vyzvednou, takže se nemusíte o nic zbytečně starat. To samozřejmě platí, pokud nebude vaše plavba začínat ve Vyšším Brodě, kde se nachází základna půjčovny. Kromě toho počítejte i s veškerou možnou podporou a asistencí při výběru trasy, kempů, atd. Půjčovna se neomezuje jen na rafty, ale k dispozici jsou snad všechna možná plavidla včetně kajaků. Absolutním začátečníkům pomohou zkušení instruktoři. Klidně s sebou vezměte i zahraniční přátele, zaměstnanci půjčovny se domluví anglicky, německy nebo francouzsky.

Kolik lidí raft uveze?

Raft je ideální plavidlo pro menší skupiny lidí. Doporučuje se např. pro rodiny s dětmi, pracovní kolektivy a samozřejmě také partičky přátel. Rafty jsou k dispozici ve dvou variantách pro 3–4 nebo 3–6 osob včetně bagáže.

Tipy na zajímavá místa v okolí Vltavy

Řeka Vltava hrála významnou roli v historii České republiky. V jejím okolí proto není těžké hledat památky a zajímavá místa všeho druhu: hrady, zámky, zříceniny, historická města, úchvatná příroda, nebo naopak technické divy. Pro představu uvádíme několik tipů.
 • Rožmberk – úchvatný hrad postavený roku 1250 s impozantními věžemi a zdmi.
 • Český Krumlov – centrum města si vysloužilo zápis do seznamu kulturního dědictví UNESCO.
 • Zlatá Koruna – navštivte cisterciácký klášter a poznejte život mnichů v 18. stol.
 • Zřícenina hradu Dívčí Kámen – prozkoumejte zbytky romantického hradu na skále.
 • České Budějovice – přistaňte několik kroků od centra města a navštivte legendární pivovar!

Nejlepší úseky Vltavy pro rafting

Řeka Vltava patří k vodácky nejatraktivnějším řekám v naší zemi. Díky přehradě Lipno je zajištěna celoroční splavnost, takže ani déle trvající sucho vaše plány nezmaří. Pro vodácké fajnšmekry je k dispozici i speciální úsek, který prochází národním parkem Šumava. Zde však musíte počítat s poplatkem za splutí a s rezervací příliš neotálet – počet povolení pro tuto trasu je omezený. Pro zájemce o vodáckou klasiku doporučujeme úsek Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou. Je to ideální příležitost jak strávit 4 dny na vodě a užít si všechno, co k tomu patří. 1. den: trasa Vyšší Brod – Kemp Branná (4 hodinová plavba) 2. den: trasa Kemp Branná – Český Krumlov (4 hodinová plavba) 3. den: trasa Český Krumlov – Zlatá Koruna (5 hodinová plavba) 4. den: trasa Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou (5 hodinová plavba)

A jaké jsou další výhody této půjčovny?

 • Samozřejmostí i je i možnost využití zázemí půjčovny, jako je parkoviště, wc či místo na sbalení bagáže apod.
 • Široká síť sběrných a půjčovních míst: bezplatné vyzvednutí a vrácení lodí a raftů
 • Při vyzvedávání a vracení půjčeného materiálu nejste omezeni přesnou hodinou
 • Již žádné další poplatky
 • Veškeré vybavení je již v ceně včetně pojištění proti poškození půjčeného materiálu
 • Množstevní slevy či slevy pro stálé klienty
 • Společnost organizuje i výlety pro školy apd.
 • Více než 20 let zkušeností
 • Akreditovaní instruktoři (Někteří zaměstnanci jsou bývalí reprezentanti České republiky ve světovém poháru a na mistrovství světa.)
 • Vltava není jediná řeka, na kterou se tato půjčovna soustředí. V nabídce nechybí ani řeka Ohře, Berounka, Otava nebo další řeky v regionu jako Bílina, Bystřice, Teplá, Střela apd. Na Vltavě a Ohři společnost vybudovala solidní zázemí.

Publikováno: 30. 11. 2015 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Ema Jirásková