Jak řešit jídlo při cestování na opuštěných místech?

Při cestování po opuštěných místech je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba zvážit, jídlo. V odlehlých oblastech, kde nejsou žádné restaurace ani supermarkety, může být nalezení potravy skutečnou výzvou. Při pečlivém plánování a přípravě je však možné zůstat dobře nasycený a vyživený i na těch nejopuštěnějších místech.

Přibalte si potraviny, které nepodléhají zkáze

Při cestování v opuštěných místech je důležité zabalit si potraviny, které nepodléhají zkáze a rychle se nekazí. Patří sem například konzervy, sušené ovoce, ořechy a směs na vaření. Tyto druhy potravin se snadno balí a mohou vám poskytnout rychlý a snadný zdroj energie, když ji nejvíce potřebujete.

Zajímavou volbou jsou drinky a jídla v prášku Mana. Více vám o nich prozradí tato Mana recenze na Ecoblogu.

Bloger Radek má s produkty Mana zkušenost a barvitě popsal vše, co byste měli vědět, než se drink či jídlo rozhodnete vyzkoušet.

Vezměte si přenosný vařič

Přenosný vařič je skvělý způsob, jak si uvařit jídlo, když nejsou k dispozici restaurace nebo jiná zařízení na vaření. Malý kempingový vařič může být záchranou, když jste uprostřed ničeho a potřebujete si uvařit jídlo. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek paliva na celou cestu.

Zvažte dehydratované potraviny

Dehydratované potraviny jsou skvělou volbou pro cestování v opuštěných místech. Jsou lehké, kompaktní, snadno se balí a mohou být skvělým zdrojem výživy. Dehydratovaná jídla najdete ve většině obchodů s outdoorovými potřebami nebo si můžete vyrobit vlastní dehydratací oblíbených potravin doma.

Lovte nebo chytejte ryby

Pokud cestujete do odlehlé oblasti, kde je povolen lov a rybaření, může to být skvělý způsob získávání potravin. Než však začnete lovit nebo rybařit, je důležité zkontrolovat místní předpisy a získat veškerá potřebná povolení. Nezapomeňte si s sebou vzít vhodné vybavení, například rybářské pruty nebo loveckou pušku, a vězte, jak správně vyčistit a připravit ulovené potraviny.

Shánění divokých potravin

Pokud znáte místní flóru, může být sběr divokých plodin skvělým způsobem, jak si doplnit zásoby potravin. Nezapomeňte si zjistit, které rostliny jsou bezpečné k jídlu a které ne, a nikdy nejezte nic, čím si nejste zcela jisti. Hledejte bobule, ořechy a další plody, které jsou bezpečné a mohou být dobrým zdrojem výživy.

Udělejte si zásoby vody

Kromě potravin je při cestování v opuštěných místech důležité mít v zásobě také vodu. Vezměte si s sebou vodní filtr nebo čisticí tablety, abyste měli zajištěn přístup k čisté pitné vodě. Vyhněte se pití vody z přírodních zdrojů, pokud nevíte, že je to bezpečné.

Plánujte dopředu

Při cestování v opuštěných místech je důležité plánovat dopředu a být připraven na neočekávané situace. To zahrnuje zásobu jídla a vody na celou cestu a také záložní plán pro případ, že se něco pokazí. Ujistěte se, že máte mapu a kompas a víte, jak je použít k navigaci na cestě do bezpečí.

Publikováno: 08. 04. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Jirásková