Domů » Komfortní ubytování jižní Morava se nachází v blízkosti zámku Lednice, hradu Špilberk i vinných sklípků
Dovolená v ČR

Komfortní ubytování jižní Morava se nachází v blízkosti zámku Lednice, hradu Špilberk i vinných sklípků

Ne nadarmo patří jižní Morava k nejnavštěvovanějším oblastem tuzemska. Sportovní nadšenci, věční romantici i rodiny s malými dětmi ocení téměř středomořské klima a krajinu připomínající žhavé italské Toskánsko.

Jedná se o region s největším počtech slunečných dnů v roce na území České republiky, počítejte tedy s pestrými možnostmi volnočasových aktivit na čerstvém vzduchu. Ať už se vydáte do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách anebo do Lednicko-valtického areálu za krásami UNESCO, budete spokojeni.

Tradice spojené s vínem

Většina ubytování jižní Morava je situována do vinařských destinací. Toulat se po vinařských naučných stezkách vás naplní blahem, a k tomu ochutnáte exkluzivní víno z domácího sklípku. Historické sklepy valtického zámku i v Petrově patří k nejoblíbenějším. Nesmíme zapomenout na věhlasnou expozici na zámku v Mikulově, kde spatříte obrovský vinný sud.

S dětmi se nudit nebudete

Senzační dovolená s dětmi jižní Morava? Ano, to je trefa do černého! Vyrazte do pohádkového podzemí ve Znojmě, Westernového městečka v Boskovicích, zoologické zahrady v Brně a Hodoníně, DinoParku ve Vyškově a Prehistoric parku ve Chvalovicích. Kapku poznání oceníte v Technickém muzeu v Brně, ve městě se nachází i zábavní park Vida! a hvězdárna s planetariem Brno. Vaše kroky povedou k největší přírodní zajímavosti, Punkevním jeskyním. Spatříte propast Macochu a povozíte se loďkou po podzemní říčce Punkvě.

Památky UNESCO vedou!

Když už budete v Brně, běžte se podívat na vilu Tugendhat postavenou ve funkcionalistickém stylu. Je zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO stejně jako Lednicko-valtický areál, kterému se právem přezdívá Zahrada Evropy. Dovolená na jižní Moravě má tisíce tváří, proto navštivte i Mohylu míru a expozici na zámku ve Slavkově u Brna.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.