Moderní forma cestování prolíná realitu s fikcí

Současné pokroky na poli techniky navždy mění podobu cestování, na kterou jsme byli zvyklí. Dnes si již můžete na turistickém místě nasadit brýle s virtuální realitou a zobrazit si, jak místo vypadalo třeba před několika desítkami let. Průvodce je zde samozřejmě také.

Vychutnejte si dané místo naplno

Virtuální realita se nepoužívá jen ve vědě a výzkumu. Také turistický průmysl již poznal, že spokojený zákazník se velmi rád vrací, a také to, že ochotně za nové zážitky zaplatí. Kdo by si nepřál vidět historii místa, na kterém se právě nachází. Rozšířená realita také nabízí možnost cestovat, aniž byste museli jakkoliv opustit pohodlí svého domova. Vítejte v 21. století.

Procházka po městě, i když jste doma

Když si pořídíte domů virtuální realitu, můžete ji využít k rozšíření obzorů, a také pro potřeby cestování. Než se na dané místo vydáte skutečně, můžete si jej projít ve virtuální realitě. Během okamžiku tak budete v New Yorku, v Riu, nebo třeba v Šanghaji. Některé appky dokonce umožňují přidávání filmových záběrů nebo dokumentů, které pracují s historii daného místa. Procházet se tak můžete po New Yorku, ale v době před několika desítkami let.

Když jste na místě

Některé programy mají možnost přístupu k poloze. Když budete na daném místě skutečně, opět si můžete brýle s virtuální realitou nasadit. A pustit si průvodce pro danou lokalitu. Aplikace s vás po povolení přístupu k poloze sama najde a nabídne vám další možnosti. Budete si přát poslouchat průvodce? Nebo si zobrazíte historii daného místa? Brýle s virtuální realitou nabízejí mnoho možností, jak je využít. S virtuální realitou máte možnost prožít cestování plné reálných zážitků. Přidejte brýle s realitou do svého cestovního zavazadla a vydejte se do světa. Budete mít možnost nejen vnímat současnou podobu daného místa, ale také jeho minulost. Pochopíte tak lépe i kulturu dané země.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Zážitky

Autor: Ema Jirásková