Domů » Plzeň, město plné kultury
Dovolená v ČR

Plzeň, město plné kultury

Není náhoda, že byla Plzeň v roce 2015 vyhlášena Evropským městem kultury. V tomto skoro dvousettisícovém městě to kulturou žije. Pokud se do Plzně chystáte třeba na výlet, věřte, že je z čeho vybírat. Nabídka kulturních událostí ve městě i v jeho okolí je bohatá, protože snad každý den je na programu nějaká akce. Jak se ale v tolika událostech zorientovat?

Snažili jsme se pro vás najít způsob, jak z velkého množství událostí v Plzni vybírat. Můžete si prolistovat programy všech muzeí, divadel, klubů, galerií nebo dalších organizací, ale je to časově velmi náročné. Také můžete procházet obsáhlé kulturní přehledy, které jsou dostupné buď online a nebo si je můžete vyzvednout tištěné v turistických centrech. Takové přehledy jsou ale tak obsáhlé, že nakonec ani nemusíte vědět, pro jakou akci se rozhodnout. Nehledě na to, že vám procházení takového programu zabere také mnoho času. Další možností je hledání akcí v různých skupinách na Facebooku, ale takový způsob je dost nepřehledný.

Nejoptimálnějším řešením pro hledání zajímavých událostí v Plzni se nám zdá sledování online magazínu Plzenoviny.cz, který vybírá ty nejzajímavější a nejoriginálnější akce ve městě a jeho okolí. Magazín také přináší tipy na výlety a mapuje i další možnosti k využití volného času na Plzeňsku. Jestli se do Plzně chystáte, určitě se na tento web podívejte. Hned na úvodní straně naleznete jednoduchý přehled událostí a řadu článků k nim. A pokud jste přímo z Plzně a ještě Plzeňoviny neznáte, určitě vám je doporučujeme.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.