Domů » Na zimní dovolenou na Lipno
Hory a kemping

Na zimní dovolenou na Lipno

V posledních letech slýchávám často, že u nás nejsou žádné skutečné lyžařské areály. Takže kdo chce z lyžování něco mít, musí jet jedině do zahraničí. Samozřejmě vzhledem k nadmořské výšce nelze čekat třímetrovou záplavu sněhu. O aktuálních sněhových podmínkách a předpovědích počasí je vhodné se v každém případě předem informovat. Avšak v dnešní době je většina už i menších lyžařských středisek vybavena sněhovými děly, takže na zeleném svahu jezdit nebudete.

Co Lipno lyžařům nabízí

Když se řekne české hory, většinu lidí napadnou nejdříve Krkonoše, Orlické hory nebo Jeseníky. Skvělé podmínky pro rodinné zimní dovolené nabízí ale také Šumava, konkrétně lyžařské středisko Lipno. Naše největší vodní nádrž se rozkládá na pomezí šumavského podhůří. Díky tomu nabízí nepříliš prudké svahy, které jsou ideální pro méně náročné lyžaře, lyžaře začátečníky a samozřejmě pro děti. Z vrcholku Kramolína se dolů vine více než kilometrová Jezerní sjezdovka obsluhovaná pohodlnými čtyřsedačkami. Najdete zde celkem pět červených a modrých sjezdovek, které se navzájem prolínají, z nichž nejstrmější je Střecha. V areálu se nachází i krátké dětské sjezdovky a dětské hřiště Foxpark, které je vybaveno pojízdnými koberci, kolotočem a pohádkovými figurkami.

Na Lipno nejen na sjezdovky

Myslelo se také na běžkaře, kteří v okolí Kramolína mohou projet celkem 30 km udržovaných běžkařských stop. Neholdujete-li lyžím, můžete se v mrazivých dnech vydat na lipenskou nádrž na brusle. Na hladině jezera objevíte 10 km bruslařských tratí, po kterých dojedete až do Frymburka.

Po dlouhém dni na svahu vám jistě přijde vhod trocha relaxace, kterou nabízí areál Aquaworld. Zablbnout si můžete s dětmi i bez nich na bobové dráze s celonočním provozem. Pokud přece jen preferujete zahraničí, navštívit můžete nedaleký rakouský areál Hochficht, který nabízí perfektní zázemí a kvalitně upravené svahy všech náročností.

Top travel songs

Destinaci jste si vybrali, ale…

Nezapomeňte si před svou cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění online – nejvýhodnější cenu si jednoduše srovnejte v porovnávači cen Porovnej24.cz.

Reklama

Při vašich vyjížďkách na kole vám jistě přijdou vhod funkční cyklo kraťasy Kilpi!

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů Milovice

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.