Domů » Modulární batoh pro bezpečnější a pohodlnější cestování na kole
Tipy a rady

Modulární batoh pro bezpečnější a pohodlnější cestování na kole

Takřka každý cyklista, který vyráží na delší túru, nikdy nezapomíná na nejdůležitější ochranný prostředek – helmu. Ovšem hlava není jediné, co bychom měli při tomto náročném fyzickém výkonu chránit. V obtížnějším terénu také hrozí, že cyklista může z kola jednoduše spadnout. V takovém případě je právě přilba skvělým pomocníkem, ale co páteř? Po hlavě je totiž nejrizikovější část na těle právě páteř.

Obecně se udává, že poranění páteře hrozí spíše při pádu z velkých výšek nebo třeba automobilových nehod, ale mnohdy je tomu i jinak. Nejčastěji dochází ke zranění v úseku mezi krční, hrudní a bederní páteře. Modulární batoh s páteřákem vám tedy zajistí daleko vyšší bezpečnost než kdybyste žádnou ochranu zad neměli, navíc poskytuje dostatek úložného prostoru a všelijaké vychytávky.

Co je to batoh s chráničem páteře?

Cyklo batoh s páteřákem si užijete nejen při projížďkách na kole v slunných letních dnech, ale také v zimních měsících na horách, nebo třeba na lyžích. Batoh kromě klasického využití disponuje výztuží v podobě integrovaného chrániče v oblasti páteře, tudíž vedle helmy si zajistíte další ochranný prvek pro vaši vysokou bezpečnost.

Batoh na kolo s páteřákem je adaptabilní

Přizpůsobte si batoh, který bude chránit vašich 6 bederních obratlů, dle svých potřeb. Pokud nejste zrovna náročný cyklista, vystačí vám pár základních věcí v obyčejném batohu, ale co když je třeba přibalit věci na víc? V takovém případě vám klasický batoh nemusí vyhovovat z hlediska velikosti. Nelámejte si hlavu, batoh s integrovaným páteřákem – třeba značky PRISM – je flexibilní a přizpůsobivý vašim požadavkům. Potřebujete tedy prostorný a adaptabilní batoh s povedeným designem, který se postará, aby vaše páteř byla opravdu v bezpečí je batoh s páteřákem tou správnou volbou.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.