Domů » Recenze trekových pětiprstů Vibram Fivefingers
Hory a kemping

Recenze trekových pětiprstů Vibram Fivefingers

Není žádným tajemstvím, že bosá chůze neboli barefoot se stala celosvětovým trendem. Řadu příznivců ovšem získaly také „pětiprsťáky“ – tyto boty berou nadšeně s sebou na všelijaké výšlapy, procházky se psem, ale také na běžné nošení. Jde spíše o pohodlí než módní trend, protože tento typ bot má překvapivě vysoké tlumení, navíc jsou užitečné obzvlášť v letním období díky jejich vysoké prodyšnosti. Pojďme si tedy „pětiprsťáky“ blíže představit, a třeba i vy změníte názor jako já.

Typy Vibram Fivefingers

Ačkoliv tyto boty vypadají takřka stejně, každý typ má své speciální dovednosti, aby vám co nejvíce zpříjemnil vaše volnočasové aktivity.

  • Sportovní Fivefingers – běh, fitness
  • Volnočasové – určené k běžné chůzi.
  • Trekové
  • Fivefingers určené do vody

Rozdíly můžeme zpozorovat jak v samotné stavbě boty, tak především na tvrdosti podrážce. Ta se liší podle terénu, na kterém má být používána.

Tip: Přečtěte si o zkušenostech s Vibram Fivefingers v rámci této Eobuv recenze na Ecoblogu.

Využití Vibram Fivefingers

Tento druh obuvi se dokonale hodí na delší výlety, procházky či výšlapy. Nejenže se v nich budete cítit pohodlně, ale také vám dost usnadní cestu, protože právě díky tlumení nárazů umožňuje majiteli pohybovat se rychleji, tím pádem rychlejší dosažení cíle. Terén pod vámi takřka neucítíte. Vzhledem k tomu, že efekt tlumení je opravdu speciálně upraveny, tak náročnější terén ani nemusíte cítit.

Materiál

Obuv Vibram Fivefingers se vyrábí z vysoce kvalitních materiálů, jako jsou například neopren, různá umělá vlákna a také polyesterové síťoviny. Navíc vnitřní část bot disponuje antimikrobakteriální vrstvou, tudíž vaše boty budou naprosto odolné vůči zápachu a bakteriím. Vnější část se skládá z prodyšných materiálů, díky kterým se budete cítit opravdu pohodlně, ale také z rychleschnoucích látek.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.