Převezte si kola i zavazadla na střeše vozu

Určitě jste si všimli, kolik cestujících, které potkáváte na silnicích, si v létě, ale vůbec celoročně, vozí na střeše kola nebo střešní boxy. Důvod je prostý – nechtějí se vzdát aktivního pohybu ani na dovolené nebo víkendu tráveného u rodičů. Ve střešních boxech zase převáží věci, které by stěží vešly či vůbec nevešly do kufru vozu.

Levná varianta převozu jízdních kol

Co se týče střešních nosičů kol, jde o nejlevnější variantu, jakou si můžete pro převoz kol pořídit. Upevnění kol k nosiči je naprosto jednoduché. Je fakt, že budete muset jet s ohledem na „náklad“, ale v běžném provozu jej téměř nepoznáte. Abyste mohli cokoli na střeše auta převážet, je potřeba pořídit si střešní nosiče neboli zahrádku. Vybírají se podle značky vozu, jeho typu, série, roku výroby. Pokud byste si nebyli zcela jisti, pro který nosič se rozhodnout, prodejce vám rád poradí. Co se týče výrobců, k těm nejlepším patří Hakr či třeba Thule.

Střešní boxy na střechu

Celoročně se vám mohou hodit střešní boxy. Vybrat si můžete delší varianty, které jsou skvělé pro převoz lyží nebo jiných delších předmětů nebo kratší a širší, do nichž hravě uložíte veškerou batožinu, s níž by byl prostorově v kufru potíž. Maminky budou nadšeny, jak hravě střešní boxy pojmou cestovní postýlku, složený kočárek, jídelní židli, spoustu hraček a spoustu dalších důležitých potřeb pro malé děti.

Další nosiče kol

Kromě umístění kol pro převoz na střechu můžete volit i další varianty. Jsou to nosiče kol na tažné zařízení a nosiče kol na páté dveře. První zmiňované je snad nejsnadnější na manipulaci. Tažné zařízení ale nemá každý. Co se týče nosičů na páté dveře, tady budete spokojeni s minimálním vlivem kol na jízdní vlastnosti auta. Vyberte cíl a jeďte. Do hor, měst i jen tak po krásách naší země či ciziny.

Publikováno: 29. 09. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Jirásková