Bezpečí na cestách je velmi důležitou otázkou

Vyrazit na výlet za hranice? Ano, ale jen s dobře zvolenou pojistkou, která se postará o všechny nepříjemnosti, které vás při cestě mohou a současně nemusejí potkat. Zodpovědnost znamená moudrý přístup, musíte předvídat hrozby a dobře se na ně připravit, a to vlastně i v každodenním životě. Nejinak je tomu v současném světě, neboť rok 2020 se nese ve znamení určitých omezení. Jak se právě na ně vztahuje – nebo naopak nevztahuje – cestovní pojištění?

Pojistka je nutná i na výlet

Jedete jen na jedno odpoledne nebo jste si naplánovali víkend v cizině? I když nepůjde o dovolenou, která by zabrala čtrnáct dnů, je cestovní pojištění na koronavirus věcí osobní zodpovědnosti. Přitom však panuje určitá nejistota, protože otázek kolem takové pojistky by se našlo skutečně více než dost, nejen kvůli nynější situaci v Evropě nebo snad kdekoliv jinde. Co bychom si měli ujasnit před tím, než podobnou smlouvu sjednáme? Není se čeho obávat, protože všechny dohady se už brzy rozplynou. Pojišťovna samozřejmě na změny roku 2020 patřičně reaguje, o rozdílech ve smluvních podmínkách se dozvíte předem.

Storno zájezdu se bohužel sjednat nedá

Rozdílem je například to, že pojištění storna zájezdu je v dnešní době bohužel mimo hru a jako takové tedy nebude figurovat v žádné smluvní dokumentaci. Pojištění do zahraničí však myslí i na to, že byste byli vy nebo členové vaší rodiny v karanténě kvůli pozitivním testům na koronavirus. V takových případech se pojistka automaticky prolonguje, a sice na dobu nezbytně nutnou – tedy po celou dobu prodlouženého pobytu v cizině, se kterým jste původně snad vůbec nepočítali. Hrazen však nebude samostatný test, náklady jsou na bedrech cestujících a nikoliv pojišťovny, s čímž je třeba dopředu kalkulovat a zjistit si např. ceny podobného testování v místě, kam jedete.

Publikováno: 21. 10. 2020

Kategorie: Cestovní pojištění

Autor: Ema Jirásková