Vyrážíte na dovolenou vlastním autem? Nenechte nic náhodě

Spoustu lidí volí možnost vyrazit na dovolenou vlastním autem, protože je to zkrátka v určitém ohledu pohodlné. Máte vlastní vůz stále k dispozici, v místě vaší dovolené jej můžete kdykoliv používat a nemusíte řešit půjčovnu. Před každou takovou cestou na dovolenou je ale určitě potřeba, aby vaše vozidlo bylo v perfektní kondici, jinak vám totiž naopak může hlavně v zahraničí přidělat hodně starostí. Na co je potřeba se zaměřit? Na to si odpovíme v dnešním článku.

Co zkontrolujete sami?

Něco si na vozidle můžete zkontrolovat sami, samozřejmě záleží také na tom, do jaké míry jste obeznámeni s technickou stránkou vašeho vozu. Zkontrolovat si každopádně můžete zejména běžné provozní skutečnosti, jako je:

- Stav provozních kapalin

- Funkčnost světel

- Stěrače a ostřikovače

- Správné nahuštění pneumatik

- Nabití baterie

Mezi provozní kapaliny samozřejmě neřadíme pouze benzín, ale zejména také stav motorového oleje, zda jej není potřeba doplnit či případně vyměnit. Zkontrolujte také stav a hladinu chladící kapaliny. Rozhodně je vhodné si zkontrolovat, zda vám svítí všechna světla, zda máte funkční stěrače a ostřikovače. V neposlední řadě určitě myslete na správné nahuštění pneumatik, a to i podle zátěže, co budete do vozidla nakládat. Před cestou dobijte baterii.

Přenechejte vozidlo servisu

Zdaleka ne všechno si však můžete zkontrolovat sami, případně základní kontrola nestačí. Kromě nabití baterie je například vhodné zkontrolovat také její kondici, zda už není baterie na výměnu. Stejně tak je dobré, abyste zkontrolovali mechanické prvky podvozku. Na to vše je dobré navštívit autorizovaný servis.


Vozidlo vám zkontroluje Škoda servis Praha, kde se specializují na vozy koncernu VW. Můžete mimo jiné využít také různé servisní akce, které jsou právě určeny k tomu, abyste si zkontrolovali vozidlo před motoristickou sezónou. V rámci těchto servisních akcí můžete využít také zvýhodněnou instalaci originálního příslušenství, jako jsou třeba nosiče na kola.

Publikováno: 29. 03. 2023 / Aktualizováno: 07. 04. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ema Jirásková