Domů » Jak správně vybrat cestovní pojištění?
Cestovní pojištění

Jak správně vybrat cestovní pojištění?

Vyrazit do zahraniční bez cestovního pojištění je velmi riskantní. Ale jak se zorientovat v obrovské nabídce produktů? Kde hledat pojišťovnu, která nabízí cestovní pojištění levně a přitom s takovými podmínkami, které vyhovují charakteru konkrétní cesty? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které vám výběr cestovního pojištění usnadní.

Kam a na jak dlouho jedete?

Pojišťovny obvykle nabízí cestovní pojištění pro evropské a mimoevropské země. Pokud se cíl vaší cesty nachází v Evropě, není co řešit. V případě cestování za hranice Evropy zvolte variantu „svět“.

cestovaniPojedete-li na jednorázovou dovolenou, vyplatí se vám sjednat pojištění na časově omezený interval. Pokud se naopak chystáte na více cest během celého roku, mohl by vás vyjít levněji balíček ročního pojištění.

Nechcete-li ztrácet čas pochůzkami po pobočkách, sjednejte si on-line cestovní pojištění. Na webových stránkách pojišťovny najdete kalkulátor, který vám obratem vypočítá přesnou cenu balíčku.

Co budete v zahraničí dělat?

Charakter pobytu má vliv na cenu cestovního pojištění. Jedná se o klasickou dovolenou, pracovní pobyt nebo cestování za adrenalinovými sporty?

lyzovani

Budete-li v zahraniční vykonávat práci, zvolte pojištění pokrývající pracovní cestu. Co se týče sportů, na některé je nutné uzavřít připojištění (týká se především rizikových aktivit včetně lyžování). Omezení se týkají také vysokohorské turistiky. Některé tarify jsou limitovány nadmořskou výškou (např. 3 000 m.n.m.) nebo nezahrnují výstup na vrchol Via Ferrata. A jsou i sporty, které jsou nepojistitelné.

Vždy si důkladně přečtěte pojistné podmínky pro pojištění v zahraničí, které obsahují veškeré důležité informace o produktu.

Může se vám hodit i pojištění odpovědnosti za škodu

Buďte důslední a zvažte, zda během dovolené nehrozí, že způsobíte škodu někomu dalšímu. Tu může pokrýt pojištění odpovědnosti za škodu, které si často uzavírají lyžaři.

Za pozornost stojí také nejrůznější připojištění (např. připojištění zavazadel) a rozsah asistenčních služeb.

Top travel songs

3 roky cestování ve 3 minutách

Motivace k cestování

Kde lze nalézt cestu

Tip na skvělou dovolenou v ČR

Průvodce cestováním doporučuje výlet do Lednicka. Navštivte krásné historické města Lednice, Valtice i Zaječí, které jsou hlavně v podzimním období navštěvované převážně kvůli vinařství. Rezervujte si komfortní ubytování v katalozích ubytování Lednice, ubytování Valtice, ubytování Zaječí. Máte zde na výběr útulné penziony i samostatné chaty a chalupy či vinné sklípky. Navíc vás v každém zařízení přivítají s otevřenou náručí milí a pohostinní domácí.